گوگل شروع به نمایش تبلیغات در سوابق جستجوی فروشگاه Play به صورت آزمایشی کرده است


وقتی روی نوار جستجوی صفحه کلید ضربه می زنید و چهار جستجوی آخر خود را نشان می دهید، تبلیغات آزمایشی جدید گوگل در بخش تاریخچه نتایج جستجوی فروشگاه Play ظاهر می شود. به گزارش 9to5Google، بررسی نسخه 33.0.17-21 فروشگاه نشان می دهد که با ضربه زدن بر روی کادر جستجو، چندین اپلیکیشن ظاهر می شود که کاربر هرگز آنها را جستجو نکرده یا با آنها تعاملی نداشته است. تبلیغات همه بازی‌ها هستند و عناوینی مانند Call of Duty Mobile Season 10، Summoners War: Chronicles و Fishdom Solitaire را در خود جای داده‌اند.

سابقه جستجوی فروشگاه Google Play فقط پس از وارد کردن حروف مرتبط با درخواست‌ها و پیشنهادات قبلی به‌طور خودکار ظاهر می‌شود. در حال حاضر نمی توان با قاطعیت گفت که آیا تبلیغات در قسمت تاریخچه جستجوی فروشگاه گوگل پلی برای نمایش پول پرداخت کرده اند یا اینکه گوگل به صورت خودکار آنها را پیشنهاد داده است. با نگاهی گذرا به تب بازی ها، هیچ یک از عناوین نمایش داده شده در نوار جستجوی Play Store در قسمت پیشنهادات ظاهر نمی شوند، اما فصل 10 Call of Duty Mobile به طور برجسته در قسمت مذکور تبلیغ می شود.

تبلیغات فروشگاه Play در تاریخچه جستجو

مقاله مرتبط:

آخرین به‌روزرسانی ماه نوامبر فروشگاه Google Play شامل قابلیت‌ها و ویژگی‌های جستجوی جدیدی است که به کاربران کمک می‌کند برنامه‌ها و بازی‌های مورد علاقه‌شان را راحت‌تر پیدا کنند و این تغییر احتمالاً مربوط به به‌روزرسانی مذکور است.

با این حال، تغییر در قسمت تاریخچه جستجوی گوگل پلی استور کمی آزاردهنده است و قطعا بسیاری از کاربران تمایلی به دیدن تبلیغات در این قسمت ندارند.