گوگل سرانجام به هند تعظیم کرد. تغییرات بزرگ در راه اندروید


پس از کش و قوس های فراوان، سرانجام گوگل در برابر قوانین جدید هند سر تعظیم فرود آورد و با اعمال تغییراتی در سیستم عامل اندروید موافقت کرد. گوگل می گوید با استناد به قوانین جدید سازمان ضد انحصار هند، از ماه آینده به کاربران اندرویدی این کشور اجازه می دهد تا از سیستم های پرداخت مختلف استفاده کنند تا به سیستم پرداخت گوگل پلی محدود نشوند.

همچنین بر اساس گزارش The Verge، کاربران هندی می‌توانند موتور جستجوی پیش‌فرض را هنگام راه‌اندازی گوشی یا تبلت اندرویدی جدید تغییر دهند.

سال گذشته، کمیسیون رقابت هند (CCI) گوگل را 162 میلیون دلار جریمه کرد. زیرا به گفته این کمیسیون، گوگل از موقعیت خود در چندین بازار مرتبط با اکوسیستم دستگاه های اندرویدی سوء استفاده کرده است.

CCI همچنین دستورالعمل‌های جدیدی را معرفی کرد که بر اساس آن Google باید به کاربران هندی امکان انتخاب رایگان موتور جستجو و حذف برنامه‌های از پیش نصب شده اندرویدی آنها را بدهد. گوگل مپ و یوتیوب از جمله برنامه های مهم از پیش نصب شده اندروید هستند.

گوگل به سازندگان گوشی های هوشمند اجازه می دهد تا مجوز هر یک از برنامه های این شرکت را به طور جداگانه و به طور پیش فرض روی دستگاه های خود نصب کنند. Mountainview همچنین به شرکای تجاری خود اجازه می دهد تا نسخه های ناسازگار یا فورکی ایجاد کنند. این شرکت در بیانیه خود گفت که ضمن پذیرش قوانین دولت هند، با احترام قصد دارد علیه برخی از جنبه های تصمیمات CCI درخواست تجدید نظر کند.

گوگل می گوید که تعهد خود را به رعایت قوانین محلی هند جدی می گیرد: “مقررات جدید کمیسیون رقابت هند با تمرکز بر اندروید و گوگل پلی، ما را ملزم به ایجاد تغییرات مهم برای کاربران هندی می کند. “امروز، ما به کمیسیون رقابت هند اطلاع داده ایم. چگونه ما از دستورات آنها تبعیت می کنیم.”