گوگل رمزگذاری سرتاسری را به چت های گروهی پیام های Google اضافه می کند


به گفته Verge، گوگل قصد دارد در هفته‌های آینده رمزگذاری سرتاسری را به چت‌های گروهی مبتنی بر پروتکل بیاورد. RCS را در برنامه Google Messages اضافه کنید. این ویژگی ابتدا به صورت آزمایشی در دسترس خواهد بود. اپلیکیشن پیام رسان گوگل در حال حاضر از رمزگذاری سرتاسر در چت های دو نفره پشتیبانی می کند.

رمزگذاری سرتاسر چت گروهی Google Messenger

گوگل همچنین گفته است که به زودی کاربران می توانند با تمام ایموجی ها به پیام های RCS واکنش نشان دهند. ماه گذشته تست این ویژگی به صورت محدود آغاز شد. در حال حاضر تعداد محدودی از ایموجی ها برای واکنش به پیام های RCS موجود است.

استفاده از ایموجی برای واکنش به پیام های مسنجر گوگل

گوگل در ماه های اخیر تلاش زیادی برای جایگزینی اس ام اس با RCS داشته است، اما تاکنون موفقیت چندانی کسب نکرده است. اگرچه RCS انواع مختلفی از ویژگی های جذاب را ارائه می دهد، بسیاری از ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. اپل هنوز استاندارد RCS را به iMessage آیفون اضافه نکرده است. تیم کوک در یک نقطه او گفت که کاربران آیفون چنین چیزی را نمی خواهند.

مقاله مرتبط:

گوگل بارها از اپل خواسته است که RCS را به طرق مختلف به iMessage اضافه کند. اهالی Mountain View بار دیگر اپل را به سخره گرفتند. گوگل در بیانیه خود می گوید که تمامی اپراتورها و تولیدکنندگان بزرگ گوشی های هوشمند به جز اپل، RCS را به عنوان استاندارد جدیدی پذیرفته اند. گوگل می گوید استفاده اپل از SMS “به این معنی است که پیام های آنها در دهه 90 گیر کرده است.”