گوگل در رویداد I/O 2023 ثابت خواهد کرد که همچنان پادشاه هوش مصنوعی است


سال 2022 شاهد تحولات زیادی در زمینه هوش مصنوعی بود. برنامه های ایجاد تصویر مانند Lensa، موتورهای تولید متن مانند Article Forge و حتی ربات های چت مانند ChatGPT همگی سر و صدای زیادی ایجاد کرده اند. نیویورک تایمز می گوید این پروژه ها توجه گوگل را به خود جلب کرده است، زیرا این غول جستجوی اینترنتی می خواهد تعهد خود را به هوش مصنوعی تایید کند.

بنیانگذاران گوگل یعنی لری پیچ و برو پیش سرگئی در ماه سپتامبر، آن‌ها چندین جلسه پشت درهای بسته با مدیران شرکت برگزار کردند تا راه‌هایی را برای کسب تسلط شرکت در فضای هوش مصنوعی ایجاد کنند. بنیانگذاران غول جستجوی اینترنتی در سال 2019 به فعالیت خود در گوگل و شرکت مادر آن آلفابت پایان داده بودند و به همین دلیل حضور آنها در جلسه فوق تاکید می کند که این شرکت به طور جدی تحولات جدیدی را در زمینه فناوری هوش مصنوعی ارائه خواهد کرد.

بر اساس گزارش ReviewGeek، تنها یکی از اسلایدشوهایی که در جلسه اخیر گوگل نمایش داده شد، بیش از 20 محصول جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را نشان داد که این شرکت قصد دارد در کنفرانس I/O 2023 خود از آنها رونمایی کند. از جمله این محصولات می توان به استودیوی تولید و ویرایشگر تصویر، نسخه جدید AI Test Kitchen 7، خرید و فروش برنامه ها، قابلیت جدید یوتیوب برای افزودن پس زمینه هوشمند به ویدیوها بدون صفحه سبز، ابزاری برای خلاصه سازی ویدیوهای طولانی، و چندین برنامه دیگر این شرکت همچنین اپلیکیشن جدیدی را برای گوشی های پیکسل معرفی خواهد کرد که می تواند والپیپرهایی با هوش مصنوعی ایجاد کند.

علاوه بر این، گوگل قصد دارد خدمات هوش مصنوعی را در اختیار شرکت های نرم افزاری قرار دهد که محصولاتی مانند ابزار تولید تصویر، مرورگرهای وب و برنامه نویسی را ارائه می دهند. اگر این گزارش صحت داشته باشد، قطعا گوگل یک بار دیگر قدرت خود را در هوش مصنوعی به رخ می کشد و ثابت می کند که همچنان بهترین شرکت دنیا در این زمینه است.