گوگل به دلیل تبلیغات فریبنده پیکسل 4 توسط دولت آمریکا جریمه شد


Google و iHeartMedia (iHeartMedia) با شاکیان در یک پرونده اخباری که توسط کمیسیون تجارت فدرال و هفت دادستان کل ایالات متحده تشکیل شده بود، توافق کردند. این شکایت ادعا می‌کند که گوگل به نمایش‌های رادیویی پول پرداخته است تا پیکسل 4 را ستایش کند، حتی اگر مجری برنامه رادیویی هرگز از تلفن استفاده نکرده باشد.

گفته می شود گوگل بیش از 2.6 میلیون دلار به بازوی رادیویی iHeartMedia و نزدیک به 2 میلیون دلار به 11 شبکه رادیویی کوچکتر برای اجرای تبلیغات فریبنده برای پیکسل 4 پرداخت کرده است. گوگل متن دقیق آگهی را آماده کرده و آن را در اختیار برنامه های رادیویی میزبان قرار داده است. برای خواندن متن

شکایت کمیسیون تجارت فدرال به یکی از تبلیغات فریبنده گوگل اشاره دارد:

بیشتر از اینکه عاشق گرفتن عکس عالی باشم، عاشق گرفتن عکس عالی در شب هستم. به لطف پیکسل 4، هر دو به راحتی در دسترس هستند. Pixel 4 گوشی مورد علاقه من برای عکاسی، به خصوص در نور کم است. من با این گوشی از همه چیز به سبک استودیویی عکس گرفته ام… بازی فوتبال پسرم… بارش شهابی… و جغد خالدار کمیابی که در حیاط خانه ام بود. پیکسل 4 چیزی بیش از ثبت تصاویر عالی انجام می دهد. این گوشی به لطف دستیار صوتی گوگل به من کمک می کند کارهای مختلفی انجام دهم.

می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی کمیسیون تجارت فدرال به نمونه هایی از ضبط برنامه های رادیویی گوش دهید. مجریان برنامه تا حد زیادی به متن ارائه شده توسط گوگل پایبند هستند.

مقالات مرتبط:

به گفته The Verge، “بیشتر” مجریان برنامه های رادیویی که برای گوگل تبلیغات انجام داده اند، قبل از ضبط صدا هرگز با پیکسل 4 کار نکرده اند. این در حالی است که در سال 2019 و قبل از ضبط فایل، iHeartMedia از گوگل درخواست کرده بود که گوشی پیکسل 4 را برای این شرکت ارسال کند.

بعداً وقتی گوگل در سال 2020 درخواست تبلیغات بیشتری کرد، iHeartMedia دوباره درخواست کرد که پیکسل 4 برای این شرکت ارسال شود. گوگل سرانجام پنج گوشی ارسال کرد. به عبارت دیگر برای هر بازاری که آگهی های بازرگانی در آن ضبط می شد یک دستگاه. کمیسیون تجارت فدرال می گوید نزدیک به 29000 آگهی فریبنده در سال های 2019 و 2020 اجرا شده است.

در توافقنامه ای با کمیسیون تجارت فدرال، گوگل و iHeartMedia توافق کرده اند که از ارائه نادرست تجربه کار با دستگاه ها منع شوند. همچنین قرار است این دو شرکت 9.4 میلیون دلار جریمه بپردازند. یکی از نمایندگان گوگل به رسانه ها گفت که این شرکت خوشحال است که مشکل تبلیغات پیکسل 4 حل شده است.