گوگل با همکاری سامسونگ یکی از مهم ترین مشکلات اندروید را حل می کند


اگرچه گوگل آندروید را توسعه داد، اما اکثر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند این سیستم عامل را برای محصولات خود سفارشی می کنند. بنابراین هر برندی تجربه متفاوتی از اندروید ارائه می دهد و همین موضوع باعث بروز مشکلاتی می شود. به عنوان مثال، دستگاه‌های مختلف خدمات پس‌زمینه متفاوتی را انجام می‌دهند، که می‌تواند برای برخی از کاربران خسته‌کننده باشد. خوشبختانه گوگل قصد دارد با همکاری سامسونگ تجربه بهتری از خدمات پس زمینه اندروید ارائه دهد.

گوگل و سامسونگ با هم کار می کنند تا یکی از بزرگترین مشکلات اندروید یعنی مدیریت ناسازگار خدمات پس زمینه را برطرف کنند. این دو شرکت قصد دارند از اجرای یکپارچه APIهای باطن اندروید 14 اطمینان حاصل کنند که از به‌روزرسانی One UI 6.0 برای دستگاه‌های گلکسی شروع می‌شود.

در واقع بحث سرویس های پس زمینه اندروید موضوع جدیدی نیست. مدت هاست که سازندگان گوشی های هوشمند برخی از ویژگی های این سیستم عامل را برای افزایش عمر باتری دستگاه های خود محدود کرده اند. این اغلب منجر به رفتار ناخواسته برنامه و تجربه کاربری ضعیف تر می شود. اندروید 14 تغییراتی را برای رفع این مشکلات، از جمله عملیات ساده پس‌زمینه و خط‌مشی‌های جدید Google Play ارائه می‌کند.

مانند Gizmochina اشاره می کند که سامسونگ اولین شرکتی است که برای حل مشکل عملیات پس زمینه با گوگل همکاری می کند و نتیجه این اقدامات در به روز رسانی One UI 6.0 ارائه خواهد شد.

رویداد I/O 2023 در تاریخ 10 می (20 می 1402) برگزار می شود و انتظار می رود در این رویداد اندروید 14 معرفی و جزئیات بیشتری در مورد آن فاش شود.