گوگل با سازماندهی مجدد واحد واقعیت افزوده خود، قصد دارد با مایکروسافت و آکولوس مبارزه کند


گزارش هایی وجود دارد که گوگل در حال برنامه ریزی برای تغییر رویکرد خود به واقعیت افزوده است. این شرکت برای دستیابی به هدف خود واحد واقعیت افزوده خود را به دو بخش «دستگاه‌ها و خدمات» و «پلتفرم‌ها و اکوسیستم‌ها» تقسیم می‌کند. بخش مدیریت دستگاه ها و خدمات ریک استرلو، این شرکت مسئولیت ساخت سخت افزار مصرفی مانند برندهای پیکسل و نست و همچنین پروژه عینک عینک عینک عینک را بر عهده خواهد داشت.

در همین حال، بخش پلت فرم ها و اکوسیستم ها پیشرو است هیرویوشی لاکهایمرهمکاری هایی مانند قرارداد اخیر با سامسونگ با هدف توسعه هدست های واقعیت افزوده مبتنی بر اندروید را مدیریت خواهد کرد.

اقدام گوگل برای تقسیم واحد واقعیت افزوده این شرکت، منطق بسیار قوی پشت آن است. به نظر می رسد که مردم نمی توانند در مورد آنچه که ترکیبی از دنیای مجازی و واقعی است به توافق برسند. برخی از مردم آن را واقعیت ترکیبی می نامند. در حالی که دیگران از آن به عنوان واقعیت گسترش یافته یاد می کنند.

همچنین غول جستجوی اینترنتی رقابت بیشتری با آکولوس و مایکروسافت در نظر گرفته است. از آنجایی که پروژه های بلندپروازانه زاکربرگ در زمینه متاورس با شکست عجیبی مواجه شد، گوگل باید بسیار مراقب باشد تا در این زمینه حساب شده عمل کند.

به گفته VonArena، سازماندهی مجدد پروژه های واقعیت افزوده گوگل نشان دهنده اشتیاق این شرکت برای سود بردن از سرمایه گذاری های انجام شده در این زمینه است. تمرکز غول جستجوی اینترنتی تنها بر روی هدست های واقعیت افزوده نخواهد بود و قصد دارد روند ادغام فناوری مذکور با سایر خدمات خود را تسریع بخشد. سال گذشته، ما شاهد رونمایی از مفهوم عینک واقعیت افزوده جدید گوگل بودیم که می تواند ویژگی های شگفت انگیزی را ارائه دهد.

در حال حاضر گوگل در بسیاری از خدمات خود از فناوری واقعیت افزوده استفاده می کند. نقشه های گوگل و مترجم متن این شرکت نیز از جمله خدماتی هستند که از مزایای فناوری مذکور بهره می برند. این شرکت همچنین تجربه ساخت سخت‌افزار واقعیت افزوده را دارد و با وجود اینکه عینک گوگل به عنوان یک محصول مصرف‌کننده شکست بزرگی بود، نسخه دوم آن همچنان در صنایع مختلف استفاده می‌شود.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا گوگل در آینده شکست گوگل گلس را به پیروزی تبدیل خواهد کرد یا خیر.