گوگل احتمالا هفته آینده یک رقیب برای ChatGPT معرفی خواهد کرد


گوگل هفته آینده رویداد جدیدی با محوریت هوش مصنوعی برگزار خواهد کرد. این شرکت در دعوت نامه ارسالی به رسانه ها گفته است که در این رویداد 40 دقیقه ای که از یوتیوب پخش می شود، آخرین دستاوردهای خود در زمینه هوش مصنوعی را با تمرکز بر موتور جستجو به نمایش می گذارد. رویداد گوگل در 8 فوریه 2022 (19 بهران 1401) به وقت تهران برگزار می شود.

طبق گزارش Verge، زمان برگزاری رویداد جدید گوگل در نوع خود قابل توجه است. ساندار پیچایمدیرعامل این شرکت در یک کنفرانس مالی که صبح امروز برگزار شد، گفت: گوگل به زودی به مردم اجازه می دهد “مستقیما با جدیدترین و قدرتمندترین مدل های زبان خود تعامل داشته باشند.”

گوگل که سال هاست به عنوان منبع اصلی جستجو در وب شناخته می شود، به دلیل محبوبیت روزافزون ChatGPT تحت فشار قرار گرفته است. این چت ربات در ماه های اخیر اینترنت را وارونه کرده است و به لطف سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری مایکروسافت در OpenAI، به زودی به موتور جستجوی بینگ راه پیدا می کند. بینگ می تواند با ChatGPT پاسخ های هوشمندانه تری به سوالات کاربران بدهد و خود را رقیب بهتری برای گوگل کند.

گوگل احتمالا در رویداد جدید خود بر روی ابزارهایی که با آنها آشنا هستیم تمرکز خواهد کرد. در دعوتنامه رویداد جدید به سرویس هایی مانند گوگل لنز، گوگل ترنسلیت و گوگل مپ اشاره شده است.

منابع آگاه می گویند که گوگل در حال کار بر روی چت باتی به نام Apprentice Bard است که بر اساس مدل زبان LaMDA توسعه یافته و رقیب مستقیم ChatGPT محسوب می شود. گوگل همچنین در حال کار بر روی صفحه جدیدی برای جستجوی وب است که احتمالا از فرمت پرسش و پاسخ استفاده خواهد کرد.