گوشی های پرچمدار سامسونگ تا چند سال آینده تنها با تراشه های اسنپدراگون عرضه خواهند شد


سامسونگ در سال های گذشته گوشی های پرچمدار خود را در دو نسخه با تراشه های اسنپدراگون و اگزینوس عرضه کرده است و در واقع هر مدل برای مناطق خاصی از جهان در نظر گرفته شده است. با این حال، سال 2023 شاهد تغییر قابل توجهی در روند مذکور خواهیم بود زیرا تمامی مدل های سری گلکسی اس 23 در سراسر جهان تنها با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 عرضه خواهند شد.

افشاگر معروف اخبار فناوری، یوگش برار می گوید عرضه گوشی های پرچمدار سامسونگ تنها با تراشه های اسنپدراگون غیرعادی نیست و در واقع این امکان وجود دارد که در سال های آینده نیز همین روند برای مدل های بعدی گلکسی اس ادامه یابد. بنابراین، انتظار می رود سری گلکسی اس 24 با تراشه اسنپدراگون نسل 3 و سری گلکسی اس 25 با اسنپدراگون نسل 4 در سراسر جهان عرضه شوند.

این نشان می‌دهد که سامسونگ موقتاً شکست خود را در ساخت تراشه‌های پیشرفته اعتراف کرده است، که خبر خوبی برای طرفداران گوشی‌های گلکسی است که در سال‌های گذشته بارها از این شرکت خواسته‌اند که پردازنده‌های سری Exynos را در پرچمداران خود حذف کند. و تمامی گوشی های موجود در تمامی کشورهای جهان را تنها با سیستم روی تراشه های Qualcomm Snapdragon عرضه کنید.

به گفته FonArena، اتکای سامسونگ به کوالکام تنها تا زمانی ادامه خواهد داشت که غول فناوری کره جنوبی اطمینان حاصل کند که تراشه های اگزینوس خود بار دیگر عملکردی در سطح سایر تراشه های پرچمدار موجود در بازار ارائه می دهند و می توانند با بهترین های کوالکام رقابت کنند. از سوی دیگر، احتمالا کوالکام با سایر شرکت هایی که قصد استفاده از نسخه سفارشی سازی شده تراشه های اسنپدراگون را دارند، همکاری خواهد کرد.