گوشی های ارزان قیمت آینده سامسونگ احتمالاً دارای ردیابی پرتو خواهند بود


سامسونگ سال هاست که در تلاش برای بهبود تراشه های سری Exynos بوده است. این تراشه‌های سیستم روی تراشه (SoC) عملکرد ضعیف‌تری نسبت به رقبا دارند، به همین دلیل است که بسیاری از کاربران سامسونگ در سراسر جهان قدرت پردازش ضعیف‌تری را در تلفن‌های مجهز به تراشه‌های اگزینوس نسبت به تلفن‌های مجهز به سیستم روی تراشه اسنپدراگون گزارش کرده‌اند. با این حال، غول فناوری کره جنوبی به توسعه تراشه های Exynos خود ادامه می دهد و طبق شایعات اخیر، ممکن است یک ویژگی جذاب باشد. ردیابی اشعه در نسخه های پایین رده این پردازنده ها را ارائه خواهد کرد.

Ray Tracing یکی از کاربردی ترین فناوری های گرافیکی در سال های اخیر به حساب می آید و اکنون به تدریج راه خود را به گوشی های هوشمند باز کرده است. Exynos 2200 اولین سیستم روی تراشه اختصاصی سامسونگ بود که با گرافیک RDNA 2 AMD عرضه شد و طبق گزارش‌های اخیر احتمالاً این ویژگی به تراشه‌های پایین‌رده بعدی این شرکت کره‌ای نیز راه پیدا خواهد کرد.

گزارش کردن WccfTech، اضافه شدن پشتیبانی از ردیابی اشعه بر روی تراشه‌های اگزینوس ارزان قیمت، خبر خوبی برای تمامی گوشی‌های سری گلکسی A است، زیرا این خانواده از محصولات سامسونگ بسیار محبوب هستند و بسیاری از آنها با تراشه‌های اگزینوس عرضه می‌شوند. اکنون اضافه شدن یک پردازنده گرافیکی قدرتمند به گوشی های اقتصادی این شرکت می تواند محصولات مذکور را برای اکثر خریداران گزینه های جذاب تری قرار دهد.

البته نمی توان با قاطعیت گفت که آیا سامسونگ پشتیبانی از ردیابی Pertor را به نسخه های پایین رده تراشه های اگزینوس اضافه می کند یا خیر. با این حال، در صورت نهایی شدن چنین اقدامی، قطعا سایر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند مقرون به صرفه باید به فکر افزایش قدرت گرافیکی محصولات خود باشند.