گوشی‌های پیکسل احتمالاً به ابزارهای تولید کاغذ دیواری مجهز به هوش مصنوعی مجهز خواهند شد


ظاهرا اخراج دسته جمعی کارکنان گوگل تاثیری بر سرعت ارائه امکانات جدید در محصولات این شرکت نداشته است. غول جستجوی اینترنتی معتقد است که هوش مصنوعی می تواند ابزار مفیدی باشد. بنابراین جای تعجب نیست که برخی از ویژگی های جدید محصولاتش از این فناوری بهره می برند.

در حال حاضر با پیشرفت های چشمگیر در زمینه هوش مصنوعی، بحث های زیادی در مورد خطرات احتمالی ناشی از دسترسی مخرب به این فناوری مطرح شده است. در این مقاله قصد داریم در مورد ویژگی های سرگرم کننده هوش مصنوعی صحبت کنیم. گفته می شود که دارندگان سری پیکسل 7 و حتی پیکسل 7a به زودی می توانند از گوشی های خود برای تولید والپیپرهای سفارشی با هوش مصنوعی استفاده کنند.

به گفته PhoneArena، گوشی های گوگل پیکسل احتمالا در آینده نزدیک به ابزار هوش مصنوعی مجهز خواهند شد که تصاویر پس زمینه تولید می کند. گفته می شود که این ویژگی در رویداد Google I/O در ماه می امسال در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، ما نمی دانیم که آیا ابزار هوش مصنوعی عکسی را به عنوان ورودی برای ایجاد تصاویر پس زمینه جدید می گیرد یا تصاویر کاملاً جدیدی ایجاد می کند.

اکنون ممکن است فکر کنید که گوگل قبلاً اپلیکیشن Wallpapers را برای انتشار تصاویر پس زمینه جدید منتشر کرده است که شامل مجموعه های بسیار باکیفیتی از عکس ها در موضوعات مختلف است. با این حال، انتظار می رود که این شرکت ابزار تولید تصویر با هوش مصنوعی را به عنوان یک برنامه جداگانه در اختیار دارندگان گوشی های پرچمدار پیکسل قرار دهد.

چرا تلفن‌های پیکسل گزینه‌ای عالی برای تولیدکنندگان کاغذ دیواری با هوش مصنوعی هستند؟

کاملا منطقی است که گوگل بخواهد یک ابزار ایجاد تصویر زمینه مبتنی بر هوش مصنوعی را منحصراً برای تلفن های پیکسل ارائه دهد. در حال حاضر این محصولات برای اولین بار امکان استفاده از والپیپرهای اختصاصی را در اختیار کاربران قرار می دهند که از طریق منوی سفارشی سازی قابل دسترسی است.

علاوه بر این، گوشی های پیکسل گوگل دارای ویژگی های انحصاری و جذاب دیگری هستند که همگی از هوش مصنوعی بهره می برند. به عنوان مثال، ویژگی Call Screening به دارندگان تلفن Pixel این امکان را می دهد که وقتی آماده شرکت در یک مکالمه هستند به تماس پاسخ دهند یا در صورت لزوم به مکالمه پایان دهند. همچنین این قابلیت می تواند با مراکز خدماتی برای شما تماس بگیرد یا قرار ملاقاتی را برای شما تعیین کند.

دوربین‌های گوشی پیکسل از جادوی محاسباتی قدرتمندی استفاده می‌کنند که باعث شده تصاویر ثبت‌شده با آن‌ها عالی و باکیفیت به نظر برسند. قابلیت Photo Blur افکت بوکه زیبایی را به عکس های شما اضافه می کند و Photo Unblur سعی می کند وضوح تصاویر را با بهبود کیفیت آنها افزایش دهد.

اگرچه نقش تراشه سفارشی Tensor در گوشی های پیکسل گوگل غیرقابل انکار است، اما هوش مصنوعی یکی از فناوری های مهمی است که این شرکت را قادر به ارائه چنین ویژگی هایی کرده است. خوشبختانه مانند همیشه، این احتمال وجود دارد که مدتی بعد برخی از ویژگی های انحصاری گوشی های پیکسل برای سایر دستگاه های اندرویدی نیز در دسترس قرار گیرد. در ادامه به چند ویژگی دیگر اشاره می کنیم که انتظار می رود به زودی برای گوشی های پیکسل عرضه شود:

  • خرید امتحان کنید: این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا از طریق قابلیتی که اساساً مانند فیلترهای پیشرفته اینستاگرام عمل می کند، لباس ها و کفش ها را به صورت مجازی امتحان کنند تا ببینند قبل از خرید با سبک لباس پوشیدنشان مطابقت دارند یا خیر.
  • صفحه سبز یوتیوب: این ویژگی به سازندگان محتوا اجازه می دهد تا به راحتی پس زمینه ویدیوهای خود را تغییر دهند حتی اگر به پس زمینه سبز دسترسی نداشته باشند.
  • Colab + Android Studio و PalM-Coder 2: این دو ابزار برای توسعه دهندگان اندروید طراحی شده اند تا به تجزیه و تحلیل و آماده سازی برنامه ها برای انتشار نهایی کمک کنند.
  • MakerSuite: قابلیتی است که می توان از آن برای ایجاد ابزارهای هوش مصنوعی مبتنی بر وب استفاده کرد. البته این قابلیت فعلا فقط برای شرکت ها در دسترس خواهد بود.

هوش مصنوعی قطعا در آینده نقش برجسته ای در زندگی افراد خواهد داشت. بنابراین امیدواریم بسیاری از این ویژگی ها بهترین امکانات و ابزار مورد نیاز را در اختیار ما قرار دهند. رویداد Google I/O 2023 تا چند ماه دیگر برگزار می شود و باید دید که غول جستجوی اینترنتی چه فناوری های جالب دیگری را در این رویداد به نمایش خواهد گذاشت.