گلکسی نوت 9 به روز رسانی نرم افزاری غیرمنتظره ای دریافت کرد


سامسونگ اغلب به‌روزرسانی‌هایی را برای گوشی‌هایی که پشتیبانی نرم‌افزاری آنها به پایان رسیده است منتشر کرده است. همانطور که Gizmochina می نویسد، این بار نوبت به گلکسی نوت 9 رسیده است که در سال 2018 عرضه شد و سامسونگ در پایان سال 2022 به پشتیبانی از این گوشی پایان داد و برخلاف انتظارات، گلکسی نوت 9 به روز رسانی امنیتی جدیدی دریافت کرده است.

آپدیت جدید گلکسی نوت 9 جدیدترین فایل های امنیتی اندروید مربوط به فوریه 2023 (بهمن و اسفند 1401) را برای این گوشی آورده است. این به‌روزرسانی شامل تغییرات ظاهری نمی‌شود و صرفاً بر امنیت تمرکز دارد. به‌روزرسانی جدید قبلاً برای ساکنان کره جنوبی منتشر شده بود، اما به تازگی در بریتانیا و ایرلند در دسترس قرار گرفته است.

آپدیت جدید سامسونگ گلکسی نوت 9 نسخه فریمور این گوشی را به N960FXXSAFWB3 آورده است. احتمالا در روزهای آینده این آپدیت برای سایر کشورها نیز منتشر خواهد شد. برای دریافت فریمور N960FXXSAFWB3 می توانید از منوی تنظیمات و قسمت Software Update اقدام کنید. سامسونگ هیچ جزئیاتی در مورد آپدیت جدید گلکسی نوت 9 منتشر نکرده است.

سامسونگ گلکسی نوت 9 را با اندروید 10 بازنشسته کرد، اما تا سال 2022 به انتشار به روز رسانی های امنیتی ادامه داد. گلکسی نوت 9 دارای صفحه نمایش OLED، دوربین دوگانه، باتری 4000 میلی آمپر ساعتی و قلم S-Pen است. این گوشی از پردازنده اسنپدراگون 845 به همراه 6 گیگابایت رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی بهره می برد.