گلکسی بوک 3 اولترا به لطف نمایشگر AMOLED جدید سامسونگ احتمالا کمی ضخیم تر خواهد بود


سامسونگ دیسپلی اخیرا از پنل OLED جدیدی رونمایی کرده است که مخصوص لپ تاپ ها طراحی شده است. این نمایشگر 16 اینچی از نرخ رفرش 120 هرتز، وضوح 3K و نسبت تصویر 16:10 بهره می برد. غول فناوری کره جنوبی می گوید این محصول اولین پنل OLED لپ تاپ با صفحه نمایش لمسی یکپارچه است. طبق برخی شایعات اخیر، سامسونگ ممکن است از این پنل جدید در گلکسی بوک 3 اولترا استفاده کند.

سامسونگ می گوید صفحه نمایش OLED جدیدش نیز سازگار با محیط زیست است. زیرا برای قرار دادن صفحه لمسی روی آن نیازی به لایه پلاستیکی مجزا ندارد. از آنجایی که پنل مذکور دیگر نیازی به لایه لمسی خاصی ندارد، ضخامت آن نیز کاهش یافته است. بدین ترتیب صفحه نمایش جدید کره ای ها این دو مزیت کاربردی را برای لپ تاپ ها به ارمغان می آورد و در نتیجه می توان انتظار داشت در آینده شاهد لپ تاپ هایی با ضخامت کمتر باشیم.

اگرچه سامسونگ هنوز اعلام نکرده است که کدام یک از محصولات آینده اش از فناوری نمایشگر جدید آن استفاده خواهد کرد، اما اطلاعات لو رفته در مورد گلکسی بوک 3 اولترا نشان می دهد که این دستگاه احتمالاً اولین لپ تاپی خواهد بود که با پنل OLED جدید سامسونگ عرضه می شود. به گزارش Gizmochina، غول فناوری کره جنوبی این پنل را در اختیار سایر تولیدکنندگان لپ تاپ قرار خواهد داد. در حالی که تنها چند روز تا معرفی رسمی گلکسی بوک 3 اولترا باقی مانده است، ما نمی توانیم منتظر باشیم تا سامسونگ آخرین دستاوردهای خود را در زمینه نمایشگر و همچنین سایر حوزه ها به نمایش بگذارد.