گلکسی اس 23 FE احتمالاً از پردازنده اسنپدراگون 8+ نسل 1 استفاده می کند.


گلکسی اس 20 FE سامسونگ فروش بسیار خوبی داشت، اما گلکسی اس 21 FE نتوانست موفقیت های نسل قبلی را تکرار کند. در همین راستا، سامسونگ گلکسی S22 FE را تولید نکرد، اما شایعات ضد و نقیض می گویند که این شرکت کره ای به فکر عرضه گلکسی S23 FE در سال جاری است.

طبق گزارش Wccftech به نقل از یک افشاگر توییتر، سامسونگ می خواهد گوشی جدید سری FE را با پردازنده اسنپدراگون 8+ Gen 1 تولید کند که پرچمدار نسل قبل است. کوالکام در اواخر سال 2022 اسنپدراگون 8 نسل 2 را به عنوان آخرین پردازنده پرچمدار خود معرفی کرد.

پردازنده Snapdragon 8+ Gen 1 مانند Snapdragon 8 Gen 2 بر پایه لیتوگرافی 4 نانومتری ساخته شده و قدرت پردازش زیادی دارد. سامسونگ به طور موقت با پردازنده های انحصاری اگزینوس در سری گلکسی اس 23 خداحافظی کرد.

پردازنده Snapdragon 8+ Gen 1 در تست های بازی موفق شده بود A15 Bionic (تراشه پرچمدار موبایل نسل قبلی اپل) را شکست دهد. گفته می شود یکی از اهداف سامسونگ برای استفاده از اسنپدراگون 8+ Gen 1 کاهش قیمت گلکسی اس 23 FE است. همچنین استفاده از اسنپدراگون 8 نسل 2 باعث می شود افراد دلیل کافی برای خرید گلکسی اس 23 نداشته باشند.

سامسونگ ممکن است Galaxy S23 FE را با قیمت 650 دلار عرضه کند. برخی افشاگران می گویند که این گوشی با نام گلکسی اس 22 FE معرفی خواهد شد.