گلوله برفی با چشمان صورتی؛ آلوین، تنها مورچه خوار غول پیکر در جهان


دانشمندان آلوین را زنده گرفتند و یک جلیقه مجهز به جی پی اس برای ردیابی حرکاتش در او نصب کردند. بر اساس نوشته Livescience، الوین اکنون 1.5 متر قد و 14 کیلوگرم وزن دارد. این داده ها نشان می دهد که سن آلوین احتمالا به یک سال رسیده است و این مورچه خوار فاصله زیادی با رشد کامل ندارد. پس از بزرگ شدن بدن آلوین، اولین جلیقه برای او خیلی کوچک شد، بنابراین دانشمندان جلیقه دیگری برای او ساختند.

آلبینیسم یک بیماری ژنتیکی است که تولید ملانین را در حیوانات متوقف می کند. ملانین رنگدانه ای است که به پوست، خز، پر و چشم حیوانات رنگ می دهد. در نتیجه عدم تولید ملانین، حیوانات زالو کاملا سفید به نظر می رسند و چشمانی صورتی دارند. پوست و چشم این حیوانات به نور بسیار حساس است و نور شدید ممکن است بینایی آنها را مختل کند.

تهدید اصلی برای اکثر حیوانات مبتلا به زالو، افزایش احتمال شکار است، زیرا رنگ بدن اغلب باعث می شود این حیوانات به راحتی در محیط قابل مشاهده باشند. این جمله در مورد مورچه خواران غول پیکر نیز صدق می کند.

در سال 2021، محققان AHP لاشه یک مورچه خوار غول پیکر نر با زالو را در همان منطقه ای که آلوین مشاهده شد، پیدا کردند. تا آن زمان چنین مورچه خواری هرگز دیده نشده بود. لاشه مورچه خوار مورد نظر حاوی آثار شکار بود.