گزارش مالی سه ماهه سوم 2022 انویدیا + درآمد و سود


ساعاتی پیش انویدیا آخرین گزارش مالی خود را برای سه ماهه منتهی به اکتبر منتشر کرد. گزارش مالی انویدیا نشان می دهد که فروش این شرکت بالاتر از انتظار تحلیلگران بوده است، اما سود هر سهم کاهشی نداشته است. پس از انتشار گزارش مالی انویدیا، ارزش سهام تیم سبز یک درصد افزایش یافت.

انویدیا اعلام کرد که در سه ماهه سوم مالی 0.58 دلار به ازای هر سهم درآمد تعدیل شده در مقایسه با انتظارات تحلیلگران 0.69 دلار به ازای هر سهم به دست آورده است. درآمد انویدیا در دوره مورد بحث 5.93 میلیارد دلار بوده است. تحلیلگران انتظار داشتند انویدیا 5.77 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

انویدیا می گوید انتظار دارد در سه ماهه چهارم مالی حدود 6 میلیارد دلار فروش داشته باشد. تحلیلگران پیش بینی کردند که فروش سه ماهه چهارم Green Team 6.09 میلیارد دلار خواهد بود.

بر اساس گزارش CNBC، حاشیه سود ناخالص Nvidia در سه ماهه سوم با 11.6 درصد کاهش به 53.6 درصد رسید. انویدیا گفت که کاهش حاشیه سود ناخالص نتیجه هزینه های انبارداری بالاتر است، زیرا تقاضا برای تراشه های کلاس مرکز داده در چین ضعیف است.

درآمد انویدیا در سه ماهه سوم مالی 17 درصد کمتر از مدت مشابه سال 2021 بوده است.

تحلیلگران و سرمایه گذاران به دقت فعالیت های انویدیا را زیر نظر دارند، زیرا عملکرد خوب این شرکت تا حد زیادی نشان دهنده عملکرد مطلوب صنعت فناوری است. انویدیا نرم افزار و قطعات سخت افزاری حیاتی را به بسیاری از تولیدکنندگان رایانه شخصی و ارائه دهندگان سرورهای ابری می فروشد.

در ماه‌های اخیر، شرکت‌های فعال در صنعت تراشه، مانند انویدیا، انتظارات درآمدی خود را برای سه ماهه آینده کاهش داده‌اند. این شرکت ها بارها هشدار داده اند که موجودی قطعات کامپیوتر در انبارها افزایش یافته و در حال حاضر بسیاری از مردم علاقه ای به خرید قطعات جدید ندارند. انویدیا چند ماه پیش گفته بود که استخدام را کند می کند. جنسون هوانگمدیرعامل انویدیا در بیانیه‌ای می‌گوید که تیم سبز در حال سازگاری با محیط کلان است.

بخش بازی‌های بازار رایانه‌های شخصی پس از پایان همه‌گیری ویروس کرونا با کاهش درآمد مواجه شده است. کارت های گرافیک انویدیا که در سال های 2020 و 2021 به سختی به دست می آمدند، اکنون به وفور در دسترس هستند و انویدیا تخفیف بسیار خوبی برای آن ها در نظر گرفته است. انویدیا نسل جدید کارت های گرافیک خود را که قیمت بالاتری نسبت به نسل قبل دارند در اختیار مشتریان قرار داده است.

انویدیا اعلام کرد که تجارت بازی آن در سه ماهه سوم مالی 1.57 میلیارد دلار فروش داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 51 درصد کاهش داشته است. انویدیا می گوید که خرده فروشان موجودی زیادی دارند، بنابراین تیم سبز کارت گرافیک کمتری به آنها می فروشد. به گفته انویدیا، شرایط اقتصادی فعلی و همچنین سیاست دولت چین برای کووید-19 باعث کاهش تقاضا از سوی مشتریان شده است.

کسب و کار مرکز داده انویدیا 3.83 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 31 درصد رشد داشت. Nvidia افزایش فروش واحد مرکز داده را به افزایش تقاضا از سوی ارائه دهندگان خدمات ابری آمریکایی و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی نسبت می دهد.

مقالات مرتبط:

در ماه های اخیر، دولت ایالات متحده محدودیت های شدیدی را بر صادرات چیپ به چین اعمال کرده است. انویدیا مدتی پیش اعلام کرد که محدودیت های مورد بحث بر درآمد این شرکت تاثیر خواهد گذاشت. در همین راستا تیم سبز تراشه جدیدی را برای بازار چین معرفی کرد که با محدودیت های دولت آمریکا سازگار بود. انویدیا اکنون می گوید کاهش فروش کارت های گرافیک ممنوعه در چین تا حد زیادی با محصولات جایگزین جبران می شود.

انویدیا چندین واحد تجاری دیگر دارد که اندازه کوچکی دارند. واحد تجسم حرفه ای در سه ماهه سوم مالی تنها 200 میلیون درآمد کسب کرد (65 درصد کاهش نسبت به سال قبل). فروش تراشه های خودروسازی انویدیا 86 درصد افزایش یافت و به 251 میلیون دلار رسید.

سایر محصولات انویدیا در مجموع 73 میلیون دلار درآمد برای این شرکت به ارمغان آوردند. این محصولات شامل تراشه های استخراج ارز دیجیتال (CMP) هستند که انویدیا می گوید فروش تراشه ها “شکننده” بوده است.