کوشکی، استاد دانشگاه امام صادق(ع): اینستاگرام و تلگرام فیلتر نیستند


این فعال سیاسی اصولگرا در گفت وگویی که دوشنبه هفت آذر مجری برنامه «تهران 20» با محمدصادق کوشکی داشت، فیلتر شدن تلگرام، اینستاگرام و توییتر را تکذیب کرد.

در حالی که مجری این برنامه در مورد تجربه فیلترینگ تلگرام در گذشته صحبت می کرد، کوشکی در اواسط صحبت های خود گفت که تلگرام تعطیل نشده و دولت آن زمان با بستن آن موافقت نکرده است، بنابراین ترفند فنی را اجرا کرد. . منظورش هاتگرام و طلاگرام بود. این استاد اصولگرای دانشگاه امام صادق(ع) در ادامه گفت:

الان هم اینستا یک فیلتر به معنای واقعی کلمه نیست. توییتر هم فیلتر نیست. اکنون می توان با فیلترهای رایگان استفاده از اینترنت را دو یا سه برابر کرد [به آن دسترسی داشت]. منظور ما این نیست. اگر قرار است قانون اعمال شود و این شرکت ها موافق قوانین و امنیت و منافع مردم ایران، شهروندان ایرانی و دولت ایران نباشند، از نظر فنی باید فکری به حال فیلتر نشدن، بلکه به طور کامل بسته شدن کرد. فیلتر شدن به شکلی که تلگرام شد، نوعی تمسخر افکار عمومی بود. اکنون فقط درآمد برخی شرکت های اینترنتی در حال افزایش است. چه کسی را گول می‌زنیم؟

کوشکی در بخشی دیگر از این گفت وگو که به طور کامل توسط خبرگزاری دانشجو منتشر شد، با بیان اینکه مسئولانی که در توییتر حضور دارند قانون شکنی هستند، ادامه داد: فعالیت آنها انگ فیلترینگ را برای مردم شکسته است.