کنسول دستی ASUS ROG Ally عملکرد شگفت انگیزی در انجام بازی با شبیه سازهای مختلف دارد


APU های سری Ryzen Z1 AMD با پشتیبانی از AVX-512 در کنسول دستی Asus ROG Ally باعث شده تا این دستگاه در شبیه سازی بازی عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

مدل پایه ROG Ally چند روز پیش با قیمت 599 دلار و مدل اکستریم این کنسول دستی با برچسب 699 دلار در آمریکا معرفی شد. یکی از ویژگی های مهم این محصول استفاده از APU های سری Ryzen Z1 است که از AVX-512 پشتیبانی می کنند و بنابراین عملکرد بسیار خوبی در شبیه سازی های مختلف از جمله RPCS3 ارائه می دهند.

به عنوان مثال، ROG Ally می تواند شبیه ساز Dolphin را با وضوح 1080p و 60 فریم در ثانیه با مصرف برق 9 وات اجرا کند. همین امر در مورد شبیه ساز PS2/PCSX2 نیز صدق می کند. دستی ایسوس نیز عناوینی مانند God of War Chains of Olympus را با شبیه ساز PSP با وضوح 1080p و 60 فریم بر ثانیه اجرا می کند و مصرف انرژی آن در این حالت 7 وات است.

البته اجرای شبیه ساز 3DS Citra بر روی APU های AMD به دلیل استفاده از OpenGL کار دشواری است، اما با درایورهای جدید تیم قرمز و بهینه سازی های خاص OpenGL، امکان اجرای برخی از بازی های 3DS با وضوح Full HD و 60 وجود دارد. فریم بر ثانیه.

بازی God of War 3 در شبیه ساز RPCS3 بر روی کنسول Asus ROG Ally با سرعت 60 فریم بر ثانیه و رزولوشن 1080p اجرا می شود. در مقایسه، SteamDeck این عنوان را با سرعت متوسط ​​15-25 فریم بر ثانیه و با وضوح 720p اجرا می کند.