کنسرسیوم PCI-SIG انویدیا را به ذوب کابل های 12VHPWR مقصر می داند


Nvidia و GamersNexus رسانه دو هفته پیش در مورد یک موضوع مشترک به توافق رسیدند: اگر کابل 12VHPWR کارت گرافیک Nvidia RTX 4090 شما ذوب شده اید، احتمالاً تقصیر خودتان است، زیرا کابل را به درستی وصل نکرده اید. در همین حال، کنسرسیوم PCI-SIG می گوید که انویدیا و شرکای تجاری آن مقصر هستند.

PCI-SIG در بیانیه ای اعلام کرد: سازندگان کارت گرافیک موظفند تمام اقدامات منطقی و محتاطانه را برای اطمینان از ایمنی کاربران از جمله انجام تست های مربوط به مشکلات گزارش شده انجام دهند. این کنسرسیوم همچنین سعی کرده است مسئولیتی را از خود سلب کند: «به اعضای کنسرسیوم یادآوری می‌شود که مشخصات PCI-SIG اطلاعات فنی لازم برای قابلیت همکاری، از جمله جزئیات طراحی، روش‌های ساخت، مواد اولیه، آزمایش‌های ایمنی و عملکرد را ارائه می‌کند. مناسب.”

PCI-SIG در ادامه می گوید که تمامی اعضای این کنسرسیوم در هنگام استفاده از مشخصات رسمی PCI-SIG “مسئول طراحی، ساخت و آزمایش محصولات خود از جمله تست ایمنی” هستند.

نحوه اتصال صحیح کابل Nvidia 12VHPWR

طبق گزارش Verge، استاندارد 12VHPWR و تمامی استانداردهای PCI Express توسط کنسرسیوم PCI-SIG ایجاد شده است و زمان انتشار بیانیه جدیدی در واکنش به ذوب شدن کابل های انویدیا در نوع خود قابل توجه است. این کنسرسیوم امیدوار است که کانکتور معیوب انویدیا به استاندارد جدیدی برای کارت‌های گرافیک PCIe 5.0 تبدیل شود. با توجه به مشکلات اتصال Nvidia، چنین هدفی احتمالاً قابل دستیابی نیست.

مدیر بخش بازاریابی بازی AMD حدود دو هفته پیش یک توییت غیر مستقیم گفت که کانکتور 16 پین جدید انویدیا خطرناک است. او با انتشار تصویری از دو کانکتور هشت پینی که AMD با کارت‌های گرافیک نسل بعدی خود عرضه می‌کند، نوشت: «در این فصل تعطیلات ایمن بمانید».

مقالات مرتبط:

ایسوس یک مدل سفارشی شده از کارت گرافیک جدید AMD RX 7900 XTX با سه کانکتور هشت پین منتشر کرده است. 12VHPWR از بین نرفته است. البته نباید فراموش کنیم که کارت‌های جدید AMD مبتنی بر PCIe 4.0 هستند، بنابراین تیم قرمز ممکن است در نسل بعدی به سراغ کانکتور 12VHPWR برود.

PCI-SIG قصد دارد به زودی تغییراتی در استاندارد 12VHPWR ایجاد کند. بیانیه جدید نشان می دهد که کنسرسیوم در تلاش است مسئولیت خود را سلب کند تا کاربران فکر نکنند که دلیل تغییر استاندارد مورد نظر به دلیل عدم اقدام PCI-SIG بوده است.

از 18 نوامبر 2022 (27 آبان 1401)، انویدیا حدود 50 گزارش از سوختن یا ذوب شدن کابل های جدید دریافت کرده است. این شرکت اعلام کرد که کابل توسط همه کسانی که با مشکل مواجه شده اند جایگزین خواهد شد. تا این لحظه سبزپوشان رسما احضاریه ای صادر نکرده اند. یکی از خریداران گرافیک های جدید انویدیا در کالیفرنیا از این شرکت شکایت کرده است.