کلاهبرداری با هوش مصنوعی؛ یک پنجم ارزیابی های دانشگاه توسط روبات ها نوشته می شود


پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کارهای روزانه ما را آسان کرده است. اکنون، به لطف فناوری، کارهایی که انجام آن‌ها زمان زیادی می‌برد، بسیار آسان‌تر و سریع‌تر شده‌اند. البته پیشرفت های تکنولوژی مشکلاتی را نیز برای سیستم های آموزشی ایجاد کرده است. طبق اعلام یکی از اساتید ارتباطات دانشگاه دیکین، در حال حاضر از هر پنج ارزیابی، یک ارزیابی توسط هوش مصنوعی نوشته شده است.

در واقع، یک پنجم ارزیابی‌های دانشگاه دیکین در زمینه ارتباط با هوش مصنوعی ایجاد شد و نگرانی‌هایی را در مورد فناوری مورد استفاده برای تقلب در امتحانات ایجاد کرد. سالی براندون وی می گوید از 54 ارزیابی تابستانی فارغ التحصیلان، 10 مورد آن با هوش مصنوعی ایجاد شده است و در پنج سال اخیر که از نرم افزارهای کشف تقلب استفاده می کند، این رقم بیشترین میزان استفاده از هوش مصنوعی را در ارزیابی های دانشگاهی نشان می دهد.

دلیل اصلی رشد کلاهبرداری هوش مصنوعی این است که امروزه پروژه هایی مانند ChatGPT در دسترس عموم قرار دارند. یک هوش مصنوعی قدرتمند که توانایی بالایی در تولید محتوا دارد. رایگان بودن این پلتفرم باعث شده تا کاربران زیادی از آن استفاده کنند. اما این پروژه نیز مانند سایر سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی دارای محدودیت هایی است.

به گزارش گیزموچینا، یکی از محدودیت های ChatGPT عدم دسترسی آن به اینترنت است، یعنی نمی تواند از آخرین اطلاعات روز استفاده کند. در واقع، جدیدترین مقالات علمی ارسال شده به این هوش مصنوعی مربوط به سپتامبر 2021 است.

نرم افزار تشخیص تقلب نیز در حال گسترش است. بسیاری از ابزارها مانند GPT Putput Detector در تشخیص مقالات جعلی عملکرد بسیار خوبی دارند و قابلیت‌های آنها مرتباً بهبود می‌یابد. اما کارشناسان امیدوارند مراجع ذی صلاح با وضع قوانینی این مشکل را حل کنند تا در آینده به یک بحران بزرگ و جدی تبدیل نشود.