کلاس های برنامه نویسی کودکان در سایبر ایرانیان


1) آموزش برنامه نویسی به کودکان را با اسکرچ شروع کنید

وقتی نوبت به آموزش کدنویسی به بچه ها می رسد، زبان های برنامه نویسی بلاک مانند Scratch پایه محکمی از اصول برنامه نویسی را فراهم می کنند. Scratch محبوب است زیرا به جای استفاده از کدنویسی سخت، بچه ها می توانند با ایجاد، کشیدن و انداختن بلوک های آموزشی رنگارنگ یاد بگیرند.

یادگیری برنامه نویسی Scratch به بچه ها این امکان را می دهد که به راحتی بازی بسازند، داستان های تعاملی ارائه دهند، شخصیت ها را متحرک کنند، برنامه بسازند، موسیقی، صداگذاری و حتی جلوه های صوتی اضافه کنند. در ضمن بچه ها به قابلیت ساخت بازی های دو بعدی مثل سیارک و … اشاره کردند که همگی با استفاده از برنامه اسکرچ ساخته شده اند.

Scratch یک ابزار عالی برای یادگیری زبان برنامه نویسی برای کودکان است، اما زمان زیادی طول نمی کشد تا از آن استفاده کنید. این یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی برای کودکان است. با گذشت زمان، ممکن است متوجه شوید که کودک شما آماده است تا به سمت یک زبان برنامه نویسی چالش برانگیز حرکت کند که به او اجازه می دهد بازی ها، برنامه ها و صفحات وب خود را ایجاد کند. با استفاده از کدنویسی مبتنی بر متن تولید کنید.

2) پایتون محبوب ترین زبان برنامه نویسی برای کودکان است

پیشنهاد دوم ما آموزش برنامه نویسی به کودکان با پایتون است. پایتون یکی از ساده ترین زبان ها برای یادگیری است زیرا برای اجرا به خطوط کد محدودی نیاز دارد.

پایتون برای ایجاد برخی از پلتفرم های اجتماعی مورد علاقه ما، از جمله اینستاگرام، یوتیوب و اسپاتیفای استفاده شد و اغلب توسط شرکت هایی مانند گوگل و دیزنی استفاده می شود. پایتون علاوه بر ایجاد بازی های ویدئویی و فریمورک های وب، در زمینه های پیچیده تری مانند امنیت سایبری و هوش مصنوعی نیز استفاده می شود!

این سبک کدنویسی بصری از دستورات مبتنی بر متن استفاده می کند و بر اساس زبان انگلیسی است که درک آن را برای کودکان آسان تر می کند. همچنین با مرورهای راهنمای داخلی و منابع آنلاین فراوانی برای کمک به بچه‌ها در شروع کار همراه است. همچنین نصب آن در خانه آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را از وب سایت رسمی پایتون دانلود کنید.

به دلیل ماهیت کاربرپسند پایتون، بچه ها می توانند خطوط کد را سریعتر از سایر زبان های برنامه نویسی کودکان مانند جاوا بنویسند و می توانند بازی ها، انیمیشن ها، تمرین های حل مسئله، وب سایت ها و ربات های خود را ایجاد کنند. پایتون یکی از بهترین گزینه ها برای شروع برنامه نویسی کودکان است.

3) جاوا پرکاربردترین زبان برنامه نویسی برای کودکان است

جاوا یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی در جهان است و مسیر شغلی پردرآمدی را برای کسانی که مایل به یادگیری آن هستند ارائه می دهد. این باعث می شود جاوا یک زبان عالی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان باشد. این به آنها بینش غنی تری نسبت به کدی می دهد که برای سال های آینده توسعه خواهد یافت.

حتی بدون اینکه بدانند، فرزندان شما احتمالاً روزانه با کدنویسی جاوا تعامل دارند. به خصوص اگر (مانند 75 میلیون بازیکن دیگر)، آنها به بازی Minecraft علاقه داشته باشند. جیمیل که توسط گوگل توسعه داده شده است، مانند توییتر نیز در جاوا ساخته شده است. این عمدتا به دلیل مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان جاوا است.

جاوا برای بچه ها سرگرم کننده است زیرا عمدتاً برای ساخت بازی های ویدیویی و برنامه های تلفن همراه اندروید استفاده می شود. با این حال، یادگیری آن سخت تر است، زیرا بر زبانی تایپ شده استاتیک است که دارای متغیرهای زیادی است.

در مورد اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد. اما به اختصار به 7 دلیل اشاره می کنیم که چرا باید همین امروز فرزند خود را در کلاس های برنامه نویسی کودکان ثبت نام کنید.

  •  برنامه نویسی کودکان مهارت های حل مسئله را افزایش می دهد.
  •  کدنویسی باعث بهبود تفکر محاسباتی کودکان می شود.
  •  کدگذاری ثبات و استقامت را افزایش می دهد.
  •  آموزش برنامه نویسی به کودکان خلاقیت را آموزش می دهد.
  •  کدنویسی به آموزش سواد دیجیتال کمک می کند.
  •  یادگیری کدنویسی برای بچه ها مهم است زیرا این یک مهارت شغلی است.
  •  آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان باعث افزایش اعتماد به نفس و مهارت های ارتباطی می شود.