کدهای مخفی تلفن همراه; از تست سخت افزار تا دسترسی به کد IMEI


سازندگان گوشی های هوشمند کدهای ویژه ای با عملکردهای مختلف برای دستگاه های خود در نظر می گیرند تا تجربه کار با آن ها را جذاب تر کنند. سامسونگ، اپل و شیائومی که بازار موبایل ایران را تسخیر کرده اند، کدهای مختلفی را در گوشی های خود عرضه می کنند.

در گوشی های سامسونگ می توانید با وارد کردن یک کد خاص، اطلاعات دقیق دوربین را دریافت کنید. یک کد اختصاصی در آیفون جزئیات آنتن را نشان می دهد و یک کد دیگر به شما کمک می کند تا سلامت سخت افزار دستگاه را بررسی کنید.

کد تست سخت افزار گوشی

یکی از کدهای مخفی جالب، کدی است که از طریق آن می توان تست سخت افزاری را انجام داد. این کد به شما این امکان را می دهد که هنگام خرید گوشی از سلامت آن مطمئن شوید. کد تست سخت افزار در گوشی های سامسونگ #*0#* است. با وارد کردن این کد وارد صفحه جدیدی می شوید که به شما امکان می دهد قسمت های مختلف گوشی را بررسی کنید.

برای مثال می توانید یک تصویر کاملا سبز یا نارنجی را روی صفحه نمایش دهید. با این کار می توانید پیکسل های سوخته نمایشگر یا سایه های اطراف آن را به راحتی مشاهده کنید. قسمت تست سخت افزار نیز امکان بررسی کیفیت اسپیکر و سلامت صفحه نمایش لمسی را فراهم می کند و گزینه های دیگری را در اختیار شما قرار می دهد.

در گوشی های شیائومی برای ورود به صفحه تست سخت افزار باید کد را وارد کنید *#*#6484#*#* استفاده کنید. متاسفانه هیچ کدی برای تست سخت افزار آیفون وجود ندارد.

کد بررسی IMEI تلفن

دومین کد مخفی گوشی هوشمند به شما امکان می دهد کد IMEI را بررسی کنید. این کد برای ثبت گوشی استفاده می شود. در صورت خرید گوشی دست دوم می توانید با علامت زدن کد IMEI و تطبیق آن با کد روی جعبه از جعلی نبودن جعبه گوشی مطمئن شوید.

در همه گوشی های هوشمند، از طریق کد دستوری #06#* IMEI قابل مشاهده است. در صفحه جدید بسته به تعداد سیم کارت های پشتیبانی شده توسط گوشی، می توانید یک یا دو کد IMEI را به همراه شماره سریال دستگاه مشاهده کنید.

کد SysDump

با وارد کردن کد دستوری #9900#* در گوشی های سامسونگ فضایی به نام System Dump را وارد می کنید. صفحه ای که باز می شود شامل گزینه های مختلفی است. اگر اطلاعات کافی در مورد این گزینه ها ندارید، از دستکاری آنها خودداری کنید.

گزینه Delete Dumpstate/Logcat به شما این امکان را می دهد که برخی از کش ها را پاک کرده و سرعت دستگاه را افزایش دهید. در گوشی های شیائومی و اپل هیچ کدی برای ورود به صفحه System Dump وجود ندارد.

کد اطلاعات دوربین گوشی

کد دستوری #39991539#* در گوشی های سامسونگ استفاده می شود. با وارد کردن این کد صفحه جدیدی باز می شود که از طریق آن می توانید اطلاعات دقیق دوربین گوشی را مشاهده کنید. این کد روی گوشی های شیائومی و اپل کار نمی کند.

از تاریخ تولید گوشی مطلع شوید

با وارد کردن کد *#369*12580# در گوشی های سامسونگ می توانید از تاریخ دقیق ساخت گوشی مطلع شوید. در صفحه جدید، یک عدد در مقابل قسمت RF Cal مشاهده خواهید کرد. این عدد دارای فرمتی شبیه به 20211216 است که دو رقم اول از سمت راست نشان دهنده روز، دو رقم میانی نشان دهنده ماه و چهار رقم آخر نشان دهنده سال ساخت است. در این مثال، این گوشی در 16 دسامبر (دوازدهمین ماه) سال 2021 مطابق با 25 دسامبر 1400 تولید شده است.

کد اطلاعات مربوط به آنتن

در گوشی های خانواده آیفون از طریق کد *#12345#3001#* می توانید اطلاعات جامعی در مورد آنتن دهی دستگاه به دست آورید. این صفحه جزئیات مختلفی از جمله دکل مخابراتی که به آن وصل هستید و … در اختیار شما قرار می دهد.


پرسش های رایج

بهترین کد مخفی موبایل چیست؟

تلفن های همراه دارای کدهای مخفی مختلفی هستند و از طریق آنها می توانید به اطلاعات چک سخت افزار و دوربین دسترسی پیدا کنید.

چگونه کد IMEI گوشی را دریافت کنیم؟

برای مشاهده کد IMEI در گوشی های سامسونگ، شیائومی و آیفون باید کد دستوری *#06# را وارد کنید.

کد تست سخت افزار گوشی های سامسونگ و شیائومی چیست؟

در گوشی های سامسونگ با کد #*0#* و در گوشی های شیائومی با کد *#*#6484#*#* می توانید تست سخت افزاری انجام دهید.