کاهش احتمالی 69 درصدی سود عملیاتی سامسونگ در بحبوحه نگرانی های رکود اقتصادی


سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد که انتظار دارد با کاهش تقاضای جهانی برای نیمه هادی ها و گوشی های هوشمند، سود عملیاتی آن در سه ماهه چهارم سال گذشته نزدیک به 70 درصد کاهش یابد.

این غول فناوری کره جنوبی در گزارش درآمد خود اعلام کرد که انتظار دارد برای سه ماهه منتهی به دسامبر سود عملیاتی 4.4 میلیارد دلاری داشته باشد که 69 درصد نسبت به سال گذشته و کمترین سود عملیاتی در هشت سال گذشته از سه ماهه سوم 2014 خواهد بود. .

به گفته Sammobile، لی جائه یونگدر اولین روز کاری سال جدید، مدیرعامل سامسونگ الکترونیکس با مدیران تمامی بخش‌های این شرکت دیدار کرد و از آن‌ها خواست تا فورا یک برنامه اضطراری برای مقابله با ابهامات فزاینده در اقتصاد جهانی آماده کنند.

در این جلسه که در تاریخ 2 ژانویه 2023 (12 دی ماه 1401) برگزار شد، روسای شرکت های سامسونگ الکترونیکس، سامسونگ سی اند تی و بیمه عمر سامسونگ حضور داشتند. بر اساس گزارش ها، مدیران ارشد این شرکت در مورد اقدامات مختلفی برای مدیریت کاهش تقاضای مصرف کنندگان در سراسر جهان در بازاری که با نرخ بهره بالا و تورم گرفتار شده است، بحث کرده اند.

هر سال، سامسونگ از سایت های تجاری این شرکت بازدید می کند تا کارمندان را تشویق کند و روحیه آنها را تقویت کند یا پروژه های جدیدی را افتتاح کند. با این حال، در سال جدید، لی وقت خود را صرف ملاقات با سران همه بخش‌ها درباره کاهش تقاضای مصرف‌کنندگان کرد و نشان داد که سامسونگ چقدر نگران این موضوع جهانی است.

سامسونگ انتظار دارد امسال درآمد کمتری از همه مشاغل داشته باشد

از سوی دیگر، نگرانی سامسونگ از رکود اقتصادی جهانی طبق پیش بینی های اخیر کاملاً موجه است که نشان می دهد امسال این شرکت نه تنها شاهد کاهش چشمگیر درآمد و سود عملیاتی کسب و کار نیمه هادی خود نخواهد بود؛ همچنین به دلیل کاهش تقاضای مصرف کننده، تجارت گوشی های هوشمند را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در حالی که سال 2023 سال بدی برای سامسونگ به نظر می رسد، تحلیلگران پیش بینی کرده اند که بازار تراشه ها در سال 2024 تغییر خواهد کرد و این بدان معناست که سال آینده ممکن است برای غول فناوری کره جنوبی بسیار بهتر باشد.