کانیه وست شبکه اجتماعی پارلر را تصاحب کرد


به روز رسانی، 11 دسامبر 1401، ساعت 15:00: Parlor در بیانیه ای می گوید که کانیه وست از تصدی این شبکه اجتماعی منصرف شده است. پارلر می گوید ماه گذشته توافقی برای فسخ قرارداد با کانیه وست حاصل شد. طبق بیانیه پارلر، این تصمیم به نفع هر دو طرف است.


متن اصلی 25 مهر 1401 ساعت 16:40: کانیه وسترپر معروف آمریکایی با نام مستعار شما گفته اید که او سالن را تصاحب خواهد کرد. Parlor یک شبکه اجتماعی است که ادعا می کند مدافع آزادی بیان است و ساختاری مشابه توییتر دارد و به همین دلیل است که بسیاری Parlor را رقیب توییتر می دانند.

خبر خرید پارلور توسط کانیه وست از طریق یک بیانیه مطبوعاتی در وب سایت رسمی پارلور اعلام شد. انتظار می رود قرارداد بین کانیه وست و پارلور قبل از پایان سال 2022 بسته شود.

کانیه وست در بیانیه‌ای گفت: «در جهانی که دیدگاه‌های محافظه‌کارانه بحث‌برانگیز تلقی می‌شوند، ما باید مطمئن شویم که حق ابراز آزادانه عقاید خود را داریم. شرکت مادر Parler، Parlement Technologies، می گوید که تصاحب این شبکه اجتماعی توسط رپر آمریکایی منجر به ایجاد “اکوسیستم تخریب ناپذیری می شود که از همه صداها استقبال می کند.”

به گزارش The Verge، تاکید Parlor بر آزادی بیان این شبکه اجتماعی را به بهشتی برای نظریه پردازان توطئه تبدیل کرده است. سال گذشته اعلام شد که پارلور به افرادی که به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند کمک کرده تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

پس از حمله به کنگره آمریکا، دو شرکت گوگل و اپل در بیانیه های جداگانه ای اعلام کردند که Parlor را از فروشگاه های اپلیکیشن خود حذف خواهند کرد. اپل گسترش “خشونت و فعالیت های غیرقانونی” را دلیل حذف Parlor عنوان کرد و گفت که این شبکه اجتماعی اقدامات کافی برای جلوگیری از این تهدیدات و حفظ امنیت مردم انجام نداده است. در همان ماه آمازون اعلام کرد که سرویس دهی به پارلور را متوقف می کند و در نتیجه سرورهای پارلور به طور موقت خاموش شدند.

بعداً Parlor موافقت کرد که پست ها را با دقت بیشتری بررسی کند و در نتیجه به Play Store و App Store بازگشت. در ماه دوم سال گذشته وب سایت این سرویس مجددا فعال شد. Technologies پارلمان می گوید به ارائه پشتیبانی فنی به پارلمان ادامه خواهد داد و حتی پس از اینکه کانیه وست این شبکه اجتماعی را به دست گرفت، ارائه خدمات ابری به پارلمان را از طریق زیرساخت های خود متوقف نخواهد کرد.

مدیر اجرایی پارلمان فناوری معتقد است که معامله پارلر و کانیه وست “جهان را تغییر خواهد داد” و طرز تفکر مردم در مورد آزادی بیان را تغییر خواهد داد: “کانیه وست در حال ورود انقلابی به فضای رسانه ای آزادی بیان است و هرگز نگران نخواهد بود. در مورد حذف دوباره.” برای تبدیل شدن از شبکه های اجتماعی

اظهارات مدیرعامل پارلمانتکنولوژیز درباره نگرانی کانیه وست از حذف شدن از شبکه های اجتماعی مربوط به جنجال روزهای اخیر است. کانیه وست اعلام کرد که پس از تقریبا دو سال و حتی به توییتر بازمی گردد الون ماسک، مالک احتمالی این شبکه اجتماعی در آینده از حضور وست در توییتر استقبال کرد. با این حال، مدت زیادی نگذشت که حساب کاربری کانیه وست به دلیل انتشار یک توییت ضد یهود ممنوع شد. قبل از این اتفاق اینستاگرام اکانت کانیه وست را هم بست.

مقاله مرتبط:

Parlor تنها شبکه اجتماعی است که ادعا می کند قوانین سختگیرانه ای مانند توییتر و اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی بزرگ ندارد. علاوه بر سالن، Truth Social (شبکه اجتماعی متعلق به دونالد ترامپ) ادعاهای مشابهی داشته است. این پلتفرم ها تاکنون نتوانسته اند به سطح محبوبیت اینستاگرام و توییتر برسند.

ایلان ماسک که احتمالاً در هفته‌های آینده قرارداد را برای تصاحب توییتر نهایی می‌کند، قبلاً گفته بود که می‌خواهد این شبکه اجتماعی سخت‌گیری خود را کاهش دهد. او گفت که این احتمال وجود دارد که اکانت دونالد ترامپ بازگردانده شود.

در سال 2016، پزشکان کانیه وست را به اختلال دوقطبی تشخیص دادند. او از آن زمان علناً در مورد مبارزات خود با سلامت روان صحبت کرده است.