کانسپت آیفون 15 اولترا متفاوت ترین طراحی آیفون را به تصویر می کشد


رندر جدیدی بر اساس عکس های لو رفته از طرح های آیفون های بعدی اپل منتشر شده است. این مدل مفهومی برخی از مشخصاتی که در شایعات ذکر شده بود را در نظر گرفته و ویژگی هایی را به آن ها اضافه کرده است. آنتونیو دروزا بر اساس این پیشینه ها، ADR Studio بهترین مدل مفهومی آیفون 15 پرو مکس اپل را به اشتراک گذاشته است.

Deroza، خالق رندر مفهومی Cult of Mac، می گوید:

دروزا دستگاه نازک تری طراحی کرده است که ضخامت آن 0.29 اینچ است. در مقایسه، آیفون 14 پرو مکس 0.31 اینچ ضخامت دارد. رندر مفهومی آیفون 15 پرو مکس یا اولترا شامل یک لنز پریسکوپی است که در داخل بدنه گوشی جمع می شود و نور را از لنز منشوری به سنسور تصویر می تاباند.

با تا کردن لنز پریسکوپی به یک طرف در داخل بدنه گوشی، استفاده از منشور باعث می شود که فاصله کانونی حتی در گوشی هوشمند نیز افزایش یابد. این ویژگی به دستگاه اجازه می دهد تا زوم اپتیکال پنج یا حتی 10 برابری ارائه دهد.

احتمالاً متوجه لبه های گرد در رندر مفهومی دروزا شده اید. علاوه بر این در برخی شایعات اخیر به استفاده مدل های پرو خانواده آیفون 15 از ساختار تیتانیومی اشاره شده است که در ویدیوی بالا نیز به آن اشاره شده است. دروزا همچنین دکمه های فیزیکی پاور و تنظیم صدا را با دکمه های لمسی جدیدی به نام دکمه های حالت جامد جایگزین کرده است. این گوشی با استفاده از موتور لرزش Taptic Engine حس فشردن یک دکمه فیزیکی را به کاربر منتقل می کند. سازنده این رندر مفهومی در ویدیوی خود دکمه های جدید را به عنوان دکمه های پروانه ای توصیف می کند.

مدل مفهومی جدید آیفون 15 پرو مکس طراحی جدیدی را برای دوربین های پشتی به ارمغان می آورد. در این طراحی، سیستم دوربین برآمدگی کمتری نسبت به دوربین پشتی آیفون 14 پرو دارد. اما مکان ماژول دوربین در مدل آیفون 15 پرو مکس همچنان در گوشه سمت چپ بالا قرار دارد. دروزا همچنین به Dynamic Island اشاره می کند که انتظار داریم امسال در هر چهار مدل از سری آیفون 15 عرضه شود. علاوه بر این، نسل بعدی مدل های پرو گوشی های اپل به تراشه A17 Bionic مجهز خواهند شد و بسته به تصمیم مدیاتک و کوالکام، دو مدل پرو آیفون های 2023 تنها گوشی هایی خواهند بود که از 3 نانومتری استفاده خواهند کرد. چیپس امسال

به گفته VonArena، هر چه تعداد پردازنده ها کمتر باشد، ترانزیستورهای بیشتری روی آن قرار می گیرند. این بسیار حیاتی است. زیرا با افزایش تعداد ترانزیستورها، توان تراشه بیشتر و مصرف انرژی آن بهینه تر می شود.

به عنوان مثال، تراشه هفت نانومتری A13 Bionic که در قلب سری آیفون 11 قرار دارد، از 8.5 میلیارد ترانزیستور استفاده می کند. A16 Bionic در مدل های آیفون 14 پرو نیز با فرآیند 4 نانومتری تولید شده و 16 میلیارد ترانزیستور روی آن نصب شده است.

پس از اینکه آیفون 14 پلاس 6.7 اینچی فروش خوبی نداشت، گمانه زنی ها حاکی از آن است که اپل در سال جاری تمرکز بیشتری روی قیمت گذاری گوشی های خود خواهد داشت. با نزدیک شدن به رونمایی از نسل جدید گوشی های هوشمند اپل که اغلب در ماه سپتامبر برگزار می شود، مطمئنا گزارش ها و رندرهای دقیق تری از مشخصات این محصولات در دسترس قرار خواهد گرفت. اگرچه آیفون 15 پرو احتمالا شبیه مدل مفهومی دروزا نخواهد بود، اما انتظار می رود از طراحی متفاوتی نسبت به مدل های فعلی این گوشی استفاده کند.