کامپیوتر شیائومی با شباهت عجیبی به اپل مک مینی دیده شد


همانطور که GSMArena می نویسد، شیائومی احتمالا به زودی وارد بازار جدیدی خواهد شد. در بین ایرانی ها، شیائومی بیشتر به تولید گوشی های هوشمند معروف است اما در سال های اخیر لپ تاپ نیز تولید کرده است. به نظر می رسد چینی ها قصد دارند اولین کامپیوتر رومیزی خود را نیز معرفی کنند.

تصاویر منتسب به دو کامپیوتر شیائومی که ظاهرا قرار بود در مراسم دهم آذر رونمایی شوند، فاش شده است. در حالی که رویداد مورد انتظار شیائومی تا تاریخ نامعلومی به تعویق افتاده است، به نظر می رسد این شرکت چینی محصولات جدید خود را به صورت محدود به نمایش گذاشته است.

کامپیوتر رومیزی کوچک شیائومی روی میز

کامپیوتر مینی شیائومی نام آن Xiaomi Host Mini PC است. در حال حاضر نمی دانیم چه سخت افزاری در این کامپیوتر استفاده خواهد شد. سیستم شیائومی در تصاویر جدید تنها 100 وات قدرت دارد. دور از انتظار نیست که شیائومی فقط به دنبال یک کیس جداگانه باشد. احتمالا در روزهای آینده جزئیات بیشتری از مشخصات فنی کامپیوتر مورد نظر خواهیم شنید.

تصاویر کامپیوتر رومیزی کوچک شیائومی

بر اساس آنچه که در تصاویر می بینیم، به نظر می رسد که مینی پی سی شیائومی دارای یک پردازنده گرافیکی دو پورت بر روی مادربرد Mini-ITX است. مشخص نیست که گرافیک گسسته چگونه قرار است با 100 وات توان کار کند. شاید شیائومی به دنبال ارائه تنظیمات مختلف از رایانه خود باشد. قاب شیائومی دارای یک صفحه نمایش کوچک در پشت است که کلید ویندوز و حرف M روی آن دیده می شود. یک سوئیچ مکانیکی نیز در پشت کامپیوتر دیده می شود.

کامپیوتر مک مینی شیائومی در پس زمینه مشکی

مقاله مرتبط:

کامپیوتر دوم شیائومی طراحی مشابه مک مینی اپل دارد. شباهت این دو سیستم ما را به یاد شباهت لپ تاپ های شیائومی و مک بوک های اپل می اندازد. گفته می شود این سیستم از تراشه Ryzen 7 6800H استفاده می کند که شامل واحد گرافیکی Radeon 680M است.

کامپیوتر مورد بحث شیائومی دارای 16 گیگابایت رم و 512 گیگابایت درایو SSD خواهد بود. گفته می شود این کامپیوتر با قیمت 3999 یوان (حدود 570 دلار) عرضه خواهد شد.