کارگردان فیلم علمی تخیلی Alien از Galaxy S23 Ultra برای ساخت یک فیلم کوتاه استفاده کرد


سامسونگ تغییرات زیادی در طراحی گلکسی اس 23 اولترا نسبت به نسل قبلی این محصول یعنی گلکسی اس 22 اولترا ایجاد نکرده است اما پرچمدار جدید این شرکت از نظر مشخصات و قابلیت های سخت افزاری پیشرفت های جذابی از جمله بهبود کیفیت ضبط ویدیو اکنون کارگردان مشهور بریتانیایی، سر ریدلی اسکات او از این گوشی هوشمند برای ساخت فیلم کوتاهی به نام Behold استفاده کرد.

همانطور که WccfTech اشاره می کند، تفاوت بین کیفیت گوشی های هوشمند و دوربین های استاندارد برای ساخت فیلم های با کیفیت سینمایی بسیار زیاد است. سر ریدلی اسکات او را به خاطر ساخت آثار برجسته ای مانند Alien 1979، Prometheus 2012 و غیره می شناسیم، درباره فیلم کوتاهی که با Galaxy S23 Ultra ساخته است توضیح داده است. این فیلم محله ای ویران شده را به تصویر می کشد که در آن مردی پس از یافتن یک اسب به آرامش می رسد.

وقتی از سر ریدلی اسکات در پاسخ به سوالی درباره استفاده از گلکسی اس 23 اولترا برای فیلمبرداری کامل یک فیلم کوتاه، او انجام این کار را چالشی جالب توصیف کرد زیرا قرار بود از یک دستگاه بسیار کوچکتر به جای دوربین های سینمایی بزرگ استفاده کند. فلاویو لابیانو، فیلمبردار Behold می گوید که در ابتدا کمی از نحوه استفاده از گوشی پرچمدار سامسونگ می ترسید، اما زمانی که به تنظیمات آن عادت کرد، از سازگاری دستگاه شگفت زده شد. وی همچنین اشاره کرد که قابلیت های فیلم برداری و دامنه دینامیکی گوشی مذکور او را بسیار تحت تاثیر قرار داده است.

سر ریدلی اسکات وی یکی از مزیت های اصلی استفاده از گلکسی اس 23 اولترا را این است که می توانید در فضاهای بسته و کوچک فیلم برداری کنید. هنگام استفاده از دوربین های بزرگ در چنین فضاهایی باید بسیار مراقب باشید، اما با یک گوشی هوشمند می توانید تقریباً از هر فضای کوچکی به راحتی فیلم برداری کنید. چمباتمه زدن او برای گرفتن بهترین نتیجه، گوشی پرچمدار جدید سامسونگ را بر روی یک لرزشگیر تصویر نصب کرد، بنابراین تجهیزات مورد نیاز برای ساخت فیلم کوتاه او تقریباً همان تجهیزاتی است که هنگام استفاده از دوربین های سینمایی گران قیمت و بزرگ استفاده می کرد.

مدت زمان فیلم کوتاه Behold حدود چهار دقیقه است و به دلیل کیفیت بالای آن احتمالا در آینده شاهد استفاده از گوشی های هوشمند رده بالا برای فیلم برداری خواهیم بود. البته دوربین های فیلم همچنان جای خود را خواهند داشت، اما می توان انتظار داشت که در آینده استفاده از گوشی های هوشمند برای ساخت کلیپ و فیلم های کوتاه افزایش یابد.