کارکنان متا خطاب به زاکربرگ: تمرکز بر متاورس، شرکت متا را نابود می کند


متا اخیراً 13 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرده است. تعداد کل کارکنان این شرکت که اکنون بیکار هستند به 11 هزار نفر می رسد. مارک زاکربرگ از آن زمان توضیحاتی صادر کرده و همچنین مدعی است که همه کارکنان غرامت عادلانه دریافت خواهند کرد. با این حال، بسیاری از کارکنان متا زاکربرگ نظرات آنها را در یک انجمن ناشناس به نام Blind هدف قرار دادند. چندین دیدگاه منفی برای آنها وجود دارد زاکربرگ و آن متاورس است، و آنها ادعا می کنند که پروژه متاورس متا را به یک مرگ آهسته سوق خواهد داد.

روزی که متا اخراج دسته جمعی چندین هزار نفر را اعلام کرد، بسیاری از افراد در Blind نظر خود را داشتند. متاوره به آرامی ما را می کشد. زاکربرگ او تنها با استفاده از متاورس می تواند به تنهایی شرکت را نابود کند. کاربری که خود را یک توسعه‌دهنده ارشد نرم‌افزار توصیف می‌کند، می‌گوید اخراج‌ها به بازی‌های Hunger تشبیه شده است و دیگری گفت که آینده متا مملو از عدم اطمینان است.

کارمندان شرکت می توانند از طریق Blind به صورت ناشناس علیه کارفرمایان شکایت کنند، اما قبل از پیوستن باید آدرس ایمیل کاری، عنوان شغلی و کارفرمای خود را ارائه دهند. بنابراین Blind می تواند صحت پست ها را ارزیابی کند و زمانی که کاربر را به عنوان کارمند متا لیست می کند، این معتبر است. با این حال، گاهی اوقات وضعیت اشتغال کاربران به طور رسمی تایید نمی شود. این بدان معنی است که Blind نمی تواند موقعیت این گروه از کاربران را تأیید کند و در نتیجه استفاده از داده های این انجمن برای نظرات کارمندان دقیق تر است. این انجمن ادعا می کند که گهگاه پیام هایی را برای کاربران ارسال می کند که از آنها می خواهد حساب های خود را دوباره تأیید کنند.

داده های کور از کارکنان متا

ریک چنرئیس روابط عمومی نابینایان توضیح داد:

تقریباً تمام نظرات در پلتفرم ما توسط کارشناسان فعلی در شرکت‌های مختلف نوشته می‌شود، زیرا مردم اغلب پس از اخراج یا استعفا به Blind دسترسی ندارند.

کارمندان متا از سال 2020 تاکنون نزدیک به 6000 نظر درباره این شرکت در Blind ارسال کرده اند. امتیاز کلی این شرکت 4 از 5 است. یک مهندس خودخوانده در غول رسانه های اجتماعی جهانی به این شرکت رتبه 5 ستاره داده است و ادعا می کند همکارانش. با استعداد بودند، فرهنگ شرکت عالی بود و مزایای آن عالی بود، اما پس از اخراج او اعلام کرد زاکربرگ این شرکت را به مسیر اشتباه هدایت می کند.

یکی از کاربران که خود را به عنوان دانشمند داده در متا معرفی کرد، گفت که متا باید در سطح اجرایی اخراج شود و افزود:

مدیران ارشد شرکت بی خبر هستند و اقدامات اشتباه را با پیشرفت اشتباه می گیرند.

فردی که می گوید در زمینه استخدام کار می کند به متا 4 ستاره داده است. این شخص بیان کرد:

متا یکی از بهترین مکان ها برای کار و زاکربرگ او از ریسک کردن هراسی ندارد که هم خوب است و هم بد.

مارک زاکربرگ

فرد دیگری که خود را مدیر ارشد برنامه فنی متا معرفی کرد، نوشت:

مدیر عامل متا کشتی را غرق می کند. وی مدعی شد که متا مزایایی مانند حقوق بالا دارد اما معایب این شرکت نیز زیاد است از جمله عدم پاسخگویی در سطح مدیران و بالاتر. علاوه بر این، مدیران و معاونان آنها بدون ایجاد ارزش افزوده، سود شرکت را استخراج می کنند.

مدیر ارشد برنامه فنی متا همچنین بیان کرد:

من فکر می کردم متا یک شرکت مبتنی بر داده است، اما در واقع شرکتی است که بر اساس شهود و احساسات شخصی هدایت می شود و هیچکس نمی تواند تصمیم بگیرد. زاکربرگ عوض شدن

یکی دیگر از مهندسان متا به شرکت رتبه یک ستاره داده است. او اخراج دسته جمعی متا را بدترین اتفاق تاریخ توصیف می کند. وی در بخشی از دیدگاه خود می گوید:

با اخراج های گسترده، من به کسی توصیه نمی کنم تا زمانی که قیمت سهام متا به طور کامل بهبود نیافته است، در آنجا کار کند.

با این حال، تمام کارکنان متا نسبت به زاکربرگ دید منفی ندارند. یک کارمند سابق شرکت که اخیراً اخراج شده است، رفتار زاکربرگ آن را با اخراج ها کاملاً انسانی توصیف کرد. مشوق ها و غرامت هایی که مدیر عامل متا برای نیروهای اخراج شده در نظر گرفته است به شرح زیر است:

  • حقوق فارغ التحصیلان: متا حقوق پایه را به مدت 16 هفته (چهار ماه) پرداخت خواهد کرد. همچنین به ازای هر سال خدمت، دو هفته اضافه کاری به کارکنان پرداخت می شود.
  • Paid Time Off (PTO): Meta تمام زمان مرخصی پرداخت شده باقیمانده را بازپرداخت می کند.
  • واحدهای سهام محدود (RSU): همه افراد تحت تأثیر در 15 نوامبر 2022 سهام را به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.
  • بیمه سلامت: متا هزینه های درمانی کارکنان اخراجی و خانواده های آنها را به مدت 6 ماه پرداخت می کند.
  • مشاوره شغلی: متا پشتیبانی شغلی فصلی را به تامین کنندگان خارجی ارائه می دهد، از جمله دسترسی زودهنگام به سرنخ های شغلی منتشر نشده.
  • پشتیبانی مهاجرت: متا به افرادی که مشکلات مهاجرت دارند کمک می کند.

مارک زاکربرگ در مقابل ایلان ماسک

مارک زاکربرگ پس از اخراج بیش از 10000 کارمند متا، به الون ماسک حمله کرد. او در ملاقات اخیر با کارکنان خود مدعی شد که حداقل اخراج متا مانند توییتر نیست. او می گوید:

حداقل ما شبیه ماسک نیستیم که توییتر را به شدت نابود کرد.

مقاله مرتبط:

زاکربرگ و ماسک آنها با هم دوست نیستند و در واقع منتقد شدید یکدیگر هستند. هیچ وقت برای مدیرعامل یک شرکت آسان نیست که به کارمندانش بگوید شغل خود را از دست داده اند. به طور کلی ماسک و زاکربرگ آنها در هفته گذشته نزدیک به 15 هزار کارمند را اخراج کردند.

ماسک 3700 کارمند توییتر را در حالی که تعداد اخراج های اخیر اخراج شده است زاکربرگ به 11 هزار نفر می رسد. مدیر عامل متا ادعا می کند که شرکت های مختلف به روش های متفاوتی با اخراج برخورد می کنند. وی مدعی شد که برنامه ریزی دقیق در انجام این امر بسیار مهم است. این را هم گفت ماسک مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر مانند متا، زمان کافی برای برنامه‌ریزی دقیق را نداشت. زاکربرگ او می گوید که اگر زیاد به شلیک فکر نکنید، ممکن است هرج و مرج رخ دهد، و حتی پس از مدت ها طول کشیدن برای گرفتن این تصمیم، متا هنوز سوالات زیادی برای پاسخ دادن دارد.

در حال حاضر هیچ یک از کارکنان متا در امان نیستند. این شرکت ادعا می کند که نمی تواند هیچ قولی در مورد شغل بدهد. این شرکت یکی از غول های فناوری است که در ماه های اخیر اخراج های گسترده ای را آغاز کرده است. اسنپ ​​همچنین در اوایل سال جاری اعلام کرد که 20 درصد از کارمندان خود را کاهش داده است. Lyft همچنین اخیراً 700 نفر از نیروی کار خود را اخراج کرد. استرایپ همچنین 14 درصد از نیروی کار خود (حدود 1000 نفر) را اخراج کرده است.