کارمندان گوگل چت ربات Bard را ابزاری بی فایده توصیف می کنند


در ماه های اخیر، کارمندان گوگل بارها از عملکرد چت بات شکایت کرده اند هوش مصنوعی این شرکت نام دارد بارد انتقاد کرده اند. کارمندان غول جستجوی اینترنتی از شرکت مادر خود خواسته اند که راه اندازی Bard را متوقف کند.

بلومبرگ با استناد به مکالمات 18 کارمند فعلی و سابق گوگل و اسکرین شات های پیام های داخلی این شرکت، به توصیه های خطرناک بارد در مورد موضوعات مختلف مانند نحوه فرود هواپیما اشاره کرده است. یکی از کارمندان گوگل می گوید که بارد بسیار بی فایده است و از شرکت خواسته است که چت بات مذکور را در دسترس عموم قرار ندهد. نوشته شده توسط Google حتی مرحله ارزیابی ریسک ارائه شده توسط تیم امنیت داخلی خود را رد کرد. با وجود تمام این مسائل و توصیه های افراد مختلف، غول فناوری Mountain Vivo سرانجام در ماه مارس این امکان را فراهم کرد دسترسی زودهنگام به بارد ارائه شده است.

به نظر می رسد گوگل در تلاش است تا در رقابت هوش مصنوعی با مایکروسافت و OpenAI نگرانی های اخلاقی را در توسعه این فناوری کنار گذاشته است. این شرکت هوش مصنوعی خود را پروژه ای اخلاقی و ایمن معرفی می کند، در حالی که مدت هاست به دلیل اولویت دادن به کسب درآمد مورد انتقاد قرار گرفته است.

در اواخر سال 2020 و اوایل سال 2021، دو محقق از گوگل نام بردند گابرو تمنیت و مارگارت میچل او پس از نوشتن یک مقاله تحقیقاتی در مورد نقص در سیستم های زبانی هوش مصنوعی که به عنوان چارچوب اساسی برای چت ربات هایی مانند بارد استفاده می شود، از شرکت اخراج شد. با این حال، اکنون که سیستم‌های هوش مصنوعی مدل‌های کسب‌وکار جستجوی گوگل را تهدید می‌کنند، این شرکت ممکن است بیشتر بر کسب درآمد متمرکز باشد تا افزایش ایمنی.

برخی افراد بر این باورند که آزمایش‌های عمومی هوش مصنوعی برای توسعه و حفاظت از این سیستم‌ها ضروری است و آسیب‌های ناشی از چت‌بات‌ها در حال حاضر بسیار کم است. درست است که هوش مصنوعی امروزی گاهی اوقات می تواند پاسخ های نادرست و کاملا مضر یا اطلاعات گمراه کننده ارائه دهد، اما منابع بی شماری در وب وجود دارند که اطلاعات نادرستی را نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهند. رقبای گوگل عبارتند از Bing و OpenAI مایکروسافت به یک اندازه در معرض خطر هستند و تفاوت اصلی بین این شرکت‌ها این است که گوگل بر بازار جستجو تسلط دارد، در حالی که Bing سهم بسیار کمی از بازار دارد، به این معنی که می‌تواند آزادانه‌تر در زمینه هوش مصنوعی فعالیت کند زیرا نه چیزهای زیادی برای از دست دادن در این بخش

برایان گابریلسخنگوی گوگل اعلام کرده است که اخلاق هوش مصنوعی اولویت اصلی این شرکت است. جبرئیل او گفت: “ما به سرمایه گذاری در تیم هایی که به دنبال اعمال اصول مهم هوش مصنوعی در فناوری های ما هستند، ادامه خواهیم داد.”

در صورت تمایل می توانید ویدیو کنید مقایسه چت ربات های هوش مصنوعی ChatGPT، Microsoft Bing و Google Bard را تماشا کنید. در این ویدیو تیرازیس فایل سعی می کند پاسخ های ارائه شده توسط این چت بات ها را با هم مقایسه کند تا مشخص کند کدام یک مفیدتر هستند.