کارمندان آمازون از ChatGPT برای پاسخ به مصاحبه های شغلی و کدنویسی استفاده می کنند


به گفته Business Insider، کارمندان آمازون از پتانسیل ChatGPT به عنوان دستیار کاری استفاده می کنند. ChatGPT یک چت بات هوشمند است که در ماه های اخیر جنجال های زیادی ایجاد کرده است و به دلیل توانایی در تولید متون با دقت بالا در زمینه های مختلفی مانند نوشتن مقالات دانشگاهی مورد استفاده قرار گرفته است.

پیام های فاش شده نشان می دهد که تعدادی از کارمندان آمازون از ChatGPT برای افزایش بهره وری در زمینه هایی مانند پاسخ به سوالات مصاحبه شغلی، نوشتن کد نرم افزار و ایجاد اسناد آموزشی استفاده می کنند.

یکی از کارمندان آمازون در سرویس پیام رسان Slack گفت که واحد خدمات وب آمازون که با خدمات ابری سروکار دارد، یک “گروه ویژه کوچک” برای ارزیابی اثربخشی هوش مصنوعی تشکیل داده است. پس از تحقیق، گروه دریافتند که ChatGPT هنگام پاسخ دادن به سوالات مشتریان سرویس AWS “بسیار خوب” عمل می کند، زیرا بیشتر پاسخ ها بر اساس اطلاعاتی است که در دسترس عموم است. چت بات ChatGPT در ایجاد اسناد آموزشی “عالی” بود و پاسخ های “بسیار قوی” به سوالات استراتژی شرکت ارائه می داد.

به علاوه، Business Insider می گوید که عملکرد ChatGPT در نوشتن راهنماهای عیب یابی برای مهندسان خدمات AWS Aurora “عالی” بوده است. ربات چت همچنین قادر است به “سوالات سخت” تیم پشتیبانی پاسخ دهد.

ظاهرا آمازون به کارمندان خود هشدار داده است که از ChatGPT در محل کار خود استفاده نکنند. ChatGPT بسیار دقیق است، اما اطلاعات آن همیشه صحیح نیست. گاهی اوقات این چت بات داده های نادرست را به عنوان واقعیت علمی ارائه می کند.

یک وکیل آمازون به کارمندان شرکت گفته است که اطلاعات محرمانه را با ChatGPT به اشتراک نگذارند. سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری مایکروسافت در ChatGPT نگرانی مدیران آمازون را برانگیخته است.