کارخانه های هوشمند مرسدس بنز با کمک Omniverse انویدیا خودروهای هوشمند تولید خواهند کرد.


مرسدس بنز، خودروساز برتر آلمانی، اولین رویکرد دیجیتالی کردن تولید را اجرا می کند. در واقع ساخت کارخانه های پیشرفته نیازمند یک سیستم برنامه ریزی پیشرفته است و مرسدس بنز رویکرد خود را برای دیجیتالی کردن تولیدات خود در رویداد CES اعلام کرده است.

در نمایشگاه CES 2023، شرکت خودروسازی مرسدس بنز اعلام کرد که در حال برداشتن گام بعدی در دیجیتالی کردن فرآیند تولید خود است و از پلتفرم Omniverse انویدیا برای طراحی و برنامه ریزی تولید و مونتاژ محصولات خود استفاده می کند.

مرسدس بنز با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری های انویدیا در متاورس می تواند حلقه های بازخوردی برای کاهش مصرف انرژی و افزایش مداوم کیفیت ایجاد کند. این خودروساز در حال همکاری با Nvidia برای توسعه وسایل نقلیه نرم افزاری تعریف شده است.

مرسدس بنز وعده داده است که ناوگان های آتی بر روی محاسبات متمرکز Nvidia DRIVE Orin با قابلیت های رانندگی هوشمند ساخته خواهد شد که بر روی پلت فرم Nvidia DRIVE Sim Omniverse آزمایش و تایید شده است.

آخرین اعلامیه این خودروساز آلمانی نشان می‌دهد که هوش مصنوعی و فناوری‌های Metaverse در حال حاضر در فرآیند توسعه مرسدس بنز برای هوشمندتر و کارآمدتر کردن تولید استفاده می‌شوند. در واقع، ساخت خودرو کار بزرگی است که برای هماهنگی کامل به هزاران قطعه و کارگر نیاز دارد. هر گونه مشکل زنجیره تامین یا تولید می تواند منجر به تاخیرهای پرهزینه شود.

علاوه بر این، زمانی که خودروسازان مدل جدیدی را عرضه می‌کنند، باید طرح‌بندی کارخانه‌های تولیدی خود را برای تطبیق با طراحی جدید خودرو تنظیم کنند. این فرآیند می تواند بخش قابل توجهی از کارخانه را آفلاین کند و تولید خودروهای موجود را متوقف کند.

مرسدس بنز قصد دارد پلت فرم جدید تولیدی اختصاصی خود را برای خودروهای الکتریکی در کارخانه خود در Restat آلمان راه اندازی کند. در حال حاضر این کارخانه وظیفه تولید خودروهای کلاس A و B، SUV کامپکت GLA و مرسدس بنز EQA تمام الکتریکی را بر عهده دارد.