ژاپن 98 میلیون دلار مالیات اضافی از اپل دریافت می کند


مقامات ژاپنی اسنادی در مورد خرید عمده آیفون و سایر دستگاه های اپل در این کشور به دست آورده اند. حداقل در یک تراکنش، صدها آیفون به طور همزمان توسط شخصی خریداری شد که نشان داد اپل از او مالیات نگرفته است.

ژاپن این امکان را برای گردشگرانی که کمتر از 6 ماه در این کشور اقامت دارند، فراهم کرده است تا بدون پرداخت 10 درصد مالیات مصرف، کالاهای خاصی را خریداری کنند. اما این معافیت برای خریدهایی که با هدف فروش مجدد انجام می شود در نظر گرفته نمی شود.

طبق گزارش AppleInsider، اپل به طور داوطلبانه خرید معاف از مالیات را در ماه ژوئن متوقف کرد. ظاهراً سازنده آیفون قبلاً یک اظهارنامه مالیاتی اصلاح شده ارائه کرده است.

اپل یکی از شرکت هایی است که نیاز به بازپرداخت مالیات دارد. مقامات مالیاتی ژاپن حدود 24000 تراکنش را شناسایی کرده اند که باید در سال منتهی به ژوئن مشمول قانون مالیات بر مصرف شوند. این کشور 86.9 میلیارد ین مالیات و جریمه دریافت کرد که نسبت به پنج سال قبل 11 درصد افزایش داشته است.

تیم کوکمدیرعامل اپل و گرک جوسویاک معاون بازاریابی این شرکت آذرماه به مناطقی از ژاپن سفر کرد. آنها از توسعه دهندگان مختلفی مانند کونامی و سونی، یکی از تامین کنندگان غول فناوری کوپرتینویی بازدید کردند. پختن همچنین با فومیو کیشیدانخست وزیر ژاپن سفر کرد. مدیرعامل اپل در توییتی نوشت:

بازگشت به کشوری که برای اپل بسیار مهم و عزیز است باورنکردنی به نظر می رسد. کیشیدا، از استقبال گرم شما متشکرم. ما مشتاقانه منتظر رشد و سرمایه گذاری مستمر در سراسر ژاپن هستیم.تیم کوک