چین در سال گذشته تعداد بیشتری از پتنت های مربوط به تراشه را نسبت به ایالات متحده ثبت کرد


چین بزرگترین تولید کننده پردازنده در جهان نیست، اما برای مقابله با تحریم های ایالات متحده بر صنعت تراشه، سرمایه گذاری زیادی در این زمینه انجام داده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که چین با تمرکز بر صنعت تراشه، پتنت‌های جدید را با سرعت بالایی ثبت می‌کند.

به گفته Tom’s Hardware، شرکت های چینی بیش از نیمی از پتنت های صنعت تراشه را در سال گذشته به خود اختصاص دادند: “قدرت های جهانی مانند ایالات متحده، چین و اتحادیه اروپا در حال رقابت برای تبدیل شدن به رهبران فناوری نیمه هادی هستند. این به وضوح نشان می دهد که نیمه هادی چقدر مهم است. مولفه های آینده اقتصاد است.»

سال گذشته تعداد پتنت های مربوط به قطعات میکروالکترونیک به 69190 ثبت رسید تا رکورد جدیدی ثبت شود. تعداد پتنت ها در سال 2022 59 درصد بیشتر از پنج سال پیش بود. تراشه‌ها امروزه بر بسیاری از صنایع تأثیر می‌گذارند و اهمیت آن‌ها فراتر از تصور است.

شرکت های چینی با 18223 پتنت 55 درصد از سهم را به خود اختصاص دادند. در همین زمان، سهم شرکت های آمریکایی به 26 درصد رسید. در مقایسه، بریتانیا 179 اختراع ثبت کرد که تنها 0.26٪ از کل ثبت اختراع بود.

TSMC در سال گذشته بیش از هر شرکت دیگری حق ثبت اختراع ثبت کرد. این شرکت تایوانی که بزرگترین سازنده تراشه های قراردادی در جهان به شمار می رود و مشتریان بزرگی مانند اپل دارد، دارای 4793 پتنت معادل هفت درصد از کل پتنت ها است. تعداد پتنت های Applied Materials، SanDisk و IBM به ترتیب 209، 50 و 49 ثبت شد.

در حال حاضر ما فقط به تعداد پتنت ها دسترسی داریم، در حالی که جزئیات آنها بسیار مهمتر است. تجزیه و تحلیل محتویات ده ها هزار پتنت غیرممکن است، با این حال، تعداد بالای پتنت ها به وضوح نشان می دهد که صنعت تراشه با سرعتی سریع در حال پیشرفت است.