چین در تلاش است تا با ادامه آزمایشات توسعه فناوری 6G همچنان در این زمینه پیشتاز باشد


اگرچه هنوز در روزهای ابتدایی 5G هستیم و هنوز برای صحبت در مورد 6G زود است، اما شرکت های چینی مانند حوزه 5G در نسل بعدی این فناوری از رقبا جلوتر هستند. گزارش اخیر ITHome نشان داد که ZTE با همکاری وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور (MIIT) آزمایش‌هایی را برای 6G انجام داده است. ZTE می گوید آزمایش های مربوط به فناوری 6G شامل پنج مرحله است:

  • مثال مفهومی از شبکه مستقل توزیع شده 6G و شبکه دوقلوی دیجیتال
  • یک مثال مفهومی کلیدی از فناوری شبکه قدرت محاسباتی 6G
  • مثال مفهومی از فناوری کلید تراهرتز 6G
  • مثال مفهومی کلیدی از فناوری یکپارچه سازی ارتباطات 6G
  • یک مثال مفهومی از فناوری ابرسطحی هوشمند 6G

فون آرنا اشاره می کند که آزمایش ها موفقیت آمیز بوده اند. اما هنوز سال ها با گسترش و در دسترس بودن شبکه های 6G فاصله داریم تا بتوانیم این فناوری را با 5G مقایسه کنیم. علاوه بر چین، آمریکا و اروپا نیز تحقیقات خود را در زمینه 6G آغاز کرده اند. استفاده از تجهیزات شرکت های مخابراتی چینی مانند هواوی و زد تی ای در آمریکا ممنوع است. اریکسون اخیرا اعلام کرده است که میلیون ها پوند در تحقیقات 6G در بریتانیا سرمایه گذاری خواهد کرد.

انتظار می رود 6G در سال 2030 به صورت تجاری راه اندازی شود

اینترنت 6G

مقاله مرتبط:

سال گذشته، اداره ملی مالکیت معنوی چین (CNIPA) اعلام کرد که این کشور به اولین پذیرنده مالکیت معنوی مرتبط با 6G تبدیل شده است. CNIPA ادعا کرد که چین مالک 13449 یا 35 درصد از 38000 پتنت مربوط به 6G در سراسر جهان است. ایالات متحده نیز با 18 درصد از پتنت های 6G در رتبه دوم فهرست قرار دارد.

بر اساس گزارش ها، اریکسون در حال پیگیری یک برنامه ده ساله است که منجر به راه اندازی تجاری سرویس 6G در سال 2030 می شود. در حالی که استانداردهای این فناوری هنوز نیاز به بحث و تبادل نظر دارد، برخی معتقدند سرعت دانلود داده ها در این شبکه ها می تواند به یک ترابیت در ثانیه برسد، یعنی هزار بار سریعتر از سرعت یک گیگابیت در ثانیه 5G خواهد بود.