چین احتمالاً ارزهای دیجیتال و بیت کوین را به عنوان دارایی های قانونی اعلام خواهد کرد


چین یکی از کشورهایی است که بیشتر اوقات مخالف ارزهای دیجیتال و بیت کوین بوده است. در سال 2017، بانک خلق چین (PBOC) صرافی های رمزنگاری را از فعالیت در این کشور منع کرد. در ماه مه 2021، مقامات چینی همچنین دستور ممنوعیت استخراج بیت کوین را صادر کردند و در پایان سپتامبر 2021، بانک مرکزی آن همه تراکنش های مرتبط با ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد.

با این حال، جاستین سانبنیانگذار جنجالی Tron معتقد است که چین به زودی بازگشت صنعت کریپتو را جشن خواهد گرفت. سن او در توییتر نوشت که چین با اعمال مالیات بر معاملات، گام بزرگی برای تنظیم این صنعت برداشته است.

سن اعلام کرد:

آیا چین برای بازگشت به ارزهای دیجیتال آماده می شود؟

سن انتظار می رود که سیاست مالیاتی جدید چین، پذیرش ارزهای دیجیتال را در این کشور تقویت کند. زیرا چارچوب نظارتی مشخصی برای افراد و کسب و کارها فراهم خواهد شد. همچنین بنیانگذار ترون مدعی شد که با افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال در چین، دولت این کشور قوانین بیشتری در این زمینه وضع خواهد کرد و شرایط را برای مشروعیت و ثبات بیشتر فراهم می کند.

از دیدگاه سنچارچوب مالیاتی برای فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال در چین می تواند یک تحول مثبت برای بازار جهانی و سابقه ای برای سایر کشورها باشد. او در پایان اظهار داشت که ترون و هوبی بر نوآوری متمرکز هستند و هر دو در توسعه فناوری بلاک چین در چین بسیار تأثیرگذار بوده اند.

به گزارش بیت کوینیست، همه کارشناسان و کارشناسان وضع قوانین مالیاتی مربوط به ارزهای دیجیتال را نشانه چرخش در موقعیت چین نسبت به این صنعت توصیف نمی کنند. علاوه بر این، با توجه به ممنوعیت دارایی های دیجیتال خصوصی مانند بیت کوین به دلیل معرفی ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی چین، تغییر سیاست های این کشور در حوزه رمزنگاری بسیار ناگهانی به نظر می رسد.

کالین ووروزنامه نگار چینی نظر متفاوتی با بنیانگذار ترون دارد. وو می گوید:

در 25 ژانویه وو برای اولین بار، برخی از مقامات مالیاتی محلی در چین اعمال مالیات بر درآمد شخصی 20 درصدی را بر سود سرمایه گذاری افراد و بسیاری از ماینرهای بیت کوین آغاز کرده اند.