چگونه زمان و تاریخ مک را تنظیم کنیم؟


آیا از آن ساعت است آیا از اینکه مک شما زمان صحیح را نشان نمی دهد ناراحت هستید؟ یا می خواهید خودتان آن را به صورت دستی تنظیم کنید؟ خوشبختانه تغییر زمان در مک بسیار ساده است. در این مقاله نحوه انجام این کار را مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم.

زمان و تاریخ را در مک تنظیم کنید

برای تغییر ساعت مک بوک خود، به منوی اپل > تنظیمات سیستم بروید و تاریخ و زمان را انتخاب کنید. قفل صفحه امنیتی را در گوشه پایین سمت چپ باز کنید، اطلاعات کاربری خود را وارد کنید و تنظیم تاریخ و زمان به صورت خودکار را فعال کنید.

اگر به اینترنت متصل هستید، تاریخ و زمان صحیح به طور خودکار تنظیم می شود. با این حال، اگر منطقه زمانی یا مکان شما با مکان فعلی شما متفاوت است، ممکن است مجبور شوید آن را به صورت دستی تغییر دهید.

از سوی دیگر، اگر مک بوک شما به اینترنت متصل نباشد، سیستم به طور خودکار تاریخ و زمان مناسب را انتخاب نمی کند زیرا مکانی برای جمع آوری داده ها نخواهد داشت. در این حالت باید زمان را به صورت دستی تنظیم کنید.

راهنمای تنظیم خودکار زمان و تاریخ در مک

اگر نمی‌دانید دقیقاً از کجا شروع کنید تا ساعت و تاریخ مک خود را تنظیم کنید، این بخش با یک آموزش ویدیویی شما را در این فرآیند راهنمایی می‌کند. ابتدا روش تنظیم ساعت اتوماتیک مک آموزش داده می شود. برای انجام این کار مراحل زیر را مرحله به مرحله انجام دهید.

  • ابتدا از طریق Apple Menu > System Settings وارد تنظیمات سیستم شوید. برای باز کردن منوی اپل، روی نماد Apple در گوشه سمت چپ بالای صفحه اصلی کلیک کنید.
  • اکنون به General > Date & Time بروید.
  • اکنون باید Set date and time را به صورت خودکار فعال کنید.