چگونه خطا را حل کنیم این فایل برنامه ای مرتبط با ویندوز 11 ندارد


ممکن است هنگام باز کردن فایل در ویندوز 11 با خطاهای مختلفی مواجه شوید. یکی از خطاهایی که ممکن است به شما نشان دهد این است که خطای ❌ این فایل دارای یک برنامه مرتبط نیست. در این مقاله از تیرازیس فایل، نحوه حل ارور This file does not a app related with Windows 11 را یاد می گیریم.

رفع خطا این فایل دارای برنامه مرتبط نیست

نحوه رفع خطای این فایل در ویندوز 11 برنامه ای مرتبط با آن ندارد

در ویندوز هر فایلی با برنامه ای باز می شود که مخصوص آن است. زمانی که می خواهید فایلی را باز کنید، اما برنامه مرتبط را ندارید، با خطا مواجه می شوید و فایل باز نمی شود. خطایی که در این شرایط می بینید خطا این فایل برنامه ای برای انجام این عمل ندارد است. راه های مختلفی برای رفع این خطا و باز کردن فایل وجود دارد. در ادامه به بررسی روش های حل ارور This file does not have a app related می پردازیم.

رفع مشکل اجرا نشدن برنامه ها در ویندوز 11 با نصب نرم افزار مناسب

روی فایلی که می خواهید باز شود کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب کنید.

مشکل باز نشدن فیلم در ویندوز 11

در کادر باز شده کلمه مقابل Type of file را یادداشت کنید.

دلیل باز نشدن پوشه ها در ویندوز 11

سپس عبارت کپی شده را در گوگل جستجو کنید. آخرین نسخه نرم افزاری را که می توانید برای باز کردن فایل استفاده کنید، پیدا کنید. آن را دانلود کنید. پس از دانلود می توانید آن را نصب کنید تا فایل شما به درستی باز شود.

حل مشکل باز نشدن فیلم در ویندوز 11 با تغییر برنامه ای که فایل را با آن باز می کنید

با تغییر برنامه ای که فایل را با آن باز می کنید می توانید مشکل را حل کنید. برای این کار دوباره روی فایل کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب کنید.

مشکل باز نشدن فیلم در ویندوز 11

سپس روی Change در مقابل Opens with کلیک کنید.

حل مشکل خطا این فایل یک برنامه مرتبط ندارد

در کادر باز شده، برنامه ای را که می خواهید فایل را باز کنید، انتخاب کنید. اگر برنامه مناسبی برای باز کردن فایل ندارید، می توانید بر روی Browse apps در مایکروسافت استور کلیک کنید تا برنامه مورد نظر را در مایکروسافت جستجو کنید و برنامه مناسب را برای باز کردن فایل دانلود کنید. همچنین، اگر برنامه ای در ویندوز دارید اما در این لیست نشان داده نمی شود، می توانید Choose an app on PC خود را انتخاب کنید. پس از آن، برنامه مورد نظر را در رایانه پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. در نهایت بر روی Set default کلیک کنید.

رفع خطا این فایل دارای برنامه مرتبط نیست

همچنین می توانید با کلیک راست روی فایل و انتخاب Open with از منوی باز شده، برنامه ای را که با آن فایل را باز می کنید تغییر دهید.

مشکل باز نشدن برنامه ها در ویندوز 11

در منوی جدید می توانید برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مشکل اجرا نشدن برنامه با خطا این فایل برنامه مرتبطی ندارد

SFC را اجرا کنید تا مشکل باز نشدن برنامه ها در ویندوز 11 حل شود

گاهی اوقات برخی از فایل های ویندوز آسیب دیده یا قدیمی هستند. در این صورت مشکلاتی مانند مشکل باز نشدن برنامه ها در ویندوز 11 با آنها مواجه می شوید در این شرایط می توانید فایل های آسیب دیده را تعمیر کنید. یکی از ابزارهای تعمیر ویندوز SFC است. برای این منظور می توانید آموزش تعمیر ویندوز با دستور SFC/Scannow را مطالعه کنید.

برنامه ای که به درستی کار نمی کند را ریست کنید

گاهی اوقات مشکلات در برنامه های دیگر باعث می شود که برخی از فایل های دیگر در ویندوز به درستی کار نکنند. در این شرایط می توانید برنامه را ریست کنید تا مشکل برطرف شود. برای این کار از طریق منوی استارت وارد تنظیمات ویندوز شوید. به برنامه ها > برنامه ها و ویژگی ها بروید. برنامه مشکوک را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. سپس در صفحه باز شده Reset را انتخاب کنید.

رفع مشکل اجرا نشدن برنامه ها در ویندوز 11

وجود ویروس در ویندوز علت مشکل اجرا نشدن برنامه با ارور می باشد. این فایل یک برنامه مرتبط ندارد

ویندوز ما همیشه در معرض ویروس ها و بدافزارها است. حتی با وجود اینکه برخی از کاربران آنتی ویروس روی ویندوز خود نصب کرده اند، باز هم ممکن است ویندوز شما آلوده شود. وقتی ویندوز تبدیل به ویروس می شود، می تواند در قسمت های دیگر ویندوز مشکل ایجاد کند. بنابراین زمانی که در ویندوز با مشکل مواجه می شوید باید بررسی کنید که آیا ویندوز ویروس دارد یا خیر و سیستم خود را با یک آنتی ویروس مطمئن اسکن کنید. برای این منظور می توانید 10 روش تشخیص و علائم ویروس های کامپیوتری و لپ تاپ را مطالعه کنید.

یک حساب Local Administrator ایجاد کنید و فایل را در حساب جدید باز کنید

اگر همچنان مشکل دارید، می توانید یک حساب کاربری Local Administrator ایجاد کنید. برای ایجاد این حساب، ابتدا باید ابزار Command Prompt را باز کنید. سپس کلید Windows + R را فشار دهید. در کادر باز شده عبارت Cmd را تایپ کنید و دوباره Ctrl + Shift + Enter را فشار دهید.

خطا این فایل برنامه ای برای انجام این عمل ندارد

پس از باز شدن Command Prompt، دستور net userName /add را وارد کنید. به جای UserName نام کاربری را وارد کنید.

حل مشکل خطا این فایل یک برنامه مرتبط ندارد

سپس دستور net localgroup Administrators UserName /add را وارد کنید. اکنون با اکانت جدید می توانید فایلی را که باز نمی شود باز کنید. برای انتقال فایل به حساب جدید، درایو C را در File Explorer باز کنید. وارد پوشه Users شوید. پوشه اکانت قدیمی را کپی کرده و در پوشه اکانت جدید پیست کنید.

از نقاط بازیابی و بازیابی سیستم استفاده کنید

ویندوز ابزاری به نام System Restore دارد، اگر نقطه ای را در آن مشخص کرده باشید، زمانی که با مشکلی مواجه شدید، می توانید ویندوز را به نقطه ای که مشخص کرده اید بازگردانی کرده و مشکل را برطرف کنید. برای فعال کردن System Restore یا استفاده از این ویژگی به حل مشکل باز نشدن فیلم در ویندوز 11 می توانید آموزش کامل بازیابی سیستم را بخوانید.

آپدیت ویندوز برای رفع مشکل باز نشدن فیلم در ویندوز 11

نسخه های جدیدتر به طور مرتب برای ویندوز منتشر می شوند. این نسخه ها برای رفع مشکلات نسخه قبلی طراحی شده اند. گاهی اوقات نسخه ویندوز شما قدیمی است. این نسخه قدیمی می تواند باعث شود برخی از برنامه های شما به درستی کار نکنند یا برخی از فایل ها اصلا باز نشوند. بنابراین زمانی که نسخه جدیدی برای ویندوز منتشر می شود باید سریعا نسخه ویندوز خود را بررسی و آپدیت کنید تا با مشکل مواجه نشوید. شما می توانید ویندوز خود را به روش های مختلف به روز کنید. به همین دلیل می توانید آموزش 3 روش به روز رسانی ویندوز 11 به آخرین نسخه را مطالعه کنید.

رفع خطا این فایل دارای برنامه مرتبط نیست

اگر با مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز 11 مواجه هستید، می توانید آموزش 11 راه حل مشکل عدم دریافت و دریافت نکردن آپدیت ویندوز 11 را مطالعه کنید تا مشکل شما حل شود.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز دلیل باز نشدن پوشه ها در ویندوز 11 و نحوه رفع این خطا را بررسی کردیم. آیا با روش های بالا توانستید مشکل باز نشدن فیلم در ویندوز 11 را حل کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه رفع مشکل اجرا نشدن برنامه ها در ویندوز 11 در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.