چگونه تلفن ثابت را با کد دستوری به تلفن همراه هدایت کنیم


به سادگی با شماره گیری کد دستوری #شماره دلخواه *21* یا فعال کردن آن در تنظیمات تلفن همراه می توان تماس را به شماره دیگری هدایت کرد.

حتما تا به حال در مورد انتقال تماس یا به اصطلاح تغییر تماس شنیده اید. این امکان راه حلی برای کسانی است که برای مدت طولانی از خانه دور هستند یا صاحبان مشاغلی که نیازی به از دست دادن تماس های خود ندارند. به این ترتیب هر جا که آنتن داشته باشید می توانید تماس های دیوریت شده را دریافت کنید.

آیا می توان تلفن ثابت را به تلفن همراه تغییر داد؟

فوروارد یا انتقال تماس یکی از خدمات خاص مخابراتی است که زمانی برای انجام آن باید به شرکت مخابرات مراجعه می کردید اما اکنون با وارد کردن چند کد می توانید از آن استفاده کنید. علاوه بر اینکه می توانید خط ثابت را روی تلفن تغییر دهید، این امکان وجود دارد که شماره تلفن همراه خود را به خط ثابت هدایت کنید یا تماس های تلفن ثابت را به خط دیگری انتقال دهید.

دایورت تلفن ثابت با همراه اول، ایرانسل، رایتل، تالیا

انتقال تماس از تلفن ثابت به خط ثابت دیگر یا اپراتورهای مختلف تلفن همراه تفاوتی ندارد و این سرویس با هر تلفن دکمه ای مجهز به سیستم تون انجام می شود. بنابراین با این روش می توانید تماس خود را از تلفن ثابت به ثابت، تلفن ثابت به موبایل و موبایل به موبایل برقرار کنید.

ساده ترین راه استفاده از کد *21* است.

ابتدا گوشی را بردارید و کد *21* را بگیرید و سپس شماره ای را که می خواهید خط شما به آن تغییر مسیر داده شود وارد کنید و در نهایت کلید # را فشار دهید.

پس از وارد کردن این کد، صدایی که از تلفن ثابت می شنوید متفاوت خواهد بود که نشان می دهد خط شما تغییر مسیر داده است.

همچنین می توانید به جای *21* از *57* در این روش استفاده کنید. در این روش پس از زنگ زدن گوشی شما، تماس پس از 30 ثانیه منتقل می شود.

انحراف از شماره تلفن همراه

ابتدا این سرویس باید در شماره شما فعال باشد، برای فعال سازی سرویس فوروارد تماس کد دستوری 10*2422 را شماره گیری کرده یا عدد 243 را به 00981 پیامک کنید.

پس از فعال سازی می توانید کد دستوری #شماره مقصد*21* را شماره گیری کرده و تماس های خود را تغییر دهید. پس از آن پیامی دریافت می کنید و اعلان انتقال تماس در بالای صفحه نمایش داده می شود و هر بار که گوشی شما زنگ می زند، تماس پس از 5 ثانیه منتقل می شود.

اگر می‌خواهید تماس‌های شما فقط در زمانی که خط شما مشغول است به خط دیگری منتقل شود، کد دستوری *61* #شماره مورد نظر را بگیرید.

همچنین ممکن است بخواهید فقط در صورت عدم پاسخگویی به تماس شما به شماره دیگری هدایت شوید. کد دستوری #شماره دلخواه *65* به این منظور اختصاص داده شده است.

راه دوم استفاده از تنظیمات گوشی است. برای این کار در صفحه شماره گیری تلفن همراه خود گزینه سه نقطه بالا را انتخاب کنید تا وارد قسمت تنظیمات شوید. در اینجا می توانید گزینه خدمات تکمیلی را ببینید یا در گوشی های قدیمی به تنظیمات بیشتر بروید و در آنجا گزینه Call Forwarding را انتخاب کنید.

خدمات انتقال یا انتقال تماس را لغو کنید