چگونه از شدت سلامت باتری آیفون بکاهیم؟


همانطور که در مقاله است همچنین اشاره شد که آیا شارژ سریع یا شارژ سریع به باتری گوشی آسیب می رساند، شارژ دستگاه در دمای بالای محیط می تواند آسیب بیشتری به آن وارد کند. شارژ دستگاه در دمای بالای محیط می تواند آسیب بیشتری به آن وارد کند. هنگامی که دمای توصیه شده برای باتری بیشتر شود، نرم افزار ممکن است شارژ را بیش از 80٪ محدود کند. حتی نگه داشتن باتری در محیط گرم می تواند به طور غیر قابل برگشتی به آن آسیب برساند.

هنگام استفاده از آیفون در محیط بسیار سرد، ممکن است متوجه کاهش عمر باتری نیز شوید که موقتی است. زمانی که دمای باتری به محدوده عملکرد عادی خود بازگردد، عملکرد آن نیز به حالت عادی باز خواهد گشت.

4. برداشتن قاب آیفون در حین شارژ

برخی از کیس ها ممکن است هنگام شارژ شدن، گرمای اضافی ایجاد کنند. همانطور که گفته شد، گرمای بیش از حد می تواند ظرفیت باتری را تحت تاثیر قرار دهد. اگر متوجه شدید که دستگاهتان هنگام شارژ داغ می شود، آن را از قاب خارج کنید.

5. اجتناب از تخلیه کامل باتری

خالی کردن کامل باتری یکی از بدترین کارهایی است که می توانید برای سلامت باتری آیفون خود انجام دهید. اگر باتری لیتیوم یونی دشارژ شده برای مدت طولانی در چنین حالتی باقی بماند، به حالت دشارژ عمیق رفته و از کار می افتد.

اپل این مشکل را برطرف کرده است تا باتری‌های آیفون پس از خالی شدن بتوانند مقداری انرژی ذخیره کنند. اما اگر شارژ آیفون شما تمام شد، باید در اسرع وقت آن را شارژ کنید. همچنین زمانی که شارژ باتری به زیر 20 درصد یا کمتر می رسد، از حالت کم مصرف آیفون استفاده کنید. استفاده از این حالت زمان شارژ آیفون را تا زمانی که بتوانید به یک پریز برسید افزایش می دهد.

6. عدم استفاده طولانی مدت از آیفون

اگر می خواهید دستگاه خود را برای مدت طولانی بدون استفاده نگه دارید، باید بدانید که دو عامل کلیدی بر سلامت کلی باتری شما تأثیر می گذارد: دمای محیط و درصد شارژ باتری که می خواهید آیفون را خاموش و رها کنید. بنابراین، در این مورد، به توصیه های زیر توجه کنید:

باتری آیفون را به طور کامل شارژ یا خالی نکنید. باتری آیفون را تا حدود 50 درصد شارژ کنید. اگر وقتی باتری کاملاً خالی شد دستگاه را خاموش کنید و آن را بدون استفاده رها کنید، ممکن است باتری وارد حالت دشارژ عمیق شود. این باعث می شود که دستگاه در آینده نتواند شارژ نگه دارد. برعکس، اگر آن را برای مدت طولانی با شارژ کامل رها کنید، ممکن است باتری مقداری از ظرفیت خود را از دست بدهد و عمر باتری کمتر شود.

  • برای جلوگیری از مصرف بیش از حد باتری، آیفون را با شارژ 50 درصد خاموش کنید.
  • آن را در محیطی خنک و بدون رطوبت با دمای کمتر از 32 درجه سانتیگراد قرار دهید.
  • اگر قصد دارید دستگاه خود را برای بیش از 6 ماه ترک کنید، هر 6 ماه آن را تا 50 درصد شارژ کنید.

بسته به مدت زمانی که دستگاه خود را کنار می گذارید، ممکن است در اولین استفاده مجدد از باتری کم باشد. بنابراین بعد از اینکه دوباره آیفون را روشن کردید، ممکن است قبل از استفاده نیاز به شارژ داشته باشد.

تنظیمات آیفون را بهینه کنید

مهم نیست که چگونه از آیفون خود استفاده می کنید، دو راه ساده برای حفظ عمر باتری وجود دارد: تنظیم روشنایی صفحه و استفاده از Wi-Fi. در کنار این دو گزینه پیشنهادی، تمام موارد ذکر شده را بررسی کنید.

1. روشنایی صفحه را تنظیم کنید

برای افزایش عمر باتری و شارژ کردن آیفون، نور صفحه را کم کنید یا Auto-Brightness را روشن کنید. برای کم نور کردن صفحه، Control Center را باز کنید و نوار لغزنده روشنایی را به پایین بکشید.

برای فعال کردن Auto-Brightness، که به طور خودکار صفحه نمایش شما را با شرایط نوری تنظیم می کند:

  • از تنظیمات به دسترسی برو
  • بفرمایید تو، بیا تو اندازه نمایش و متن تبدیل شود
  • در پایین صفحه روشنایی خودکار روشن کن