چگونه از ردیابی در اینترنت جلوگیری کنیم؟


درک نحوه عملکرد تکنیک های ردیابی آنلاین بسیار آسان است، بنابراین می توانید با تغییر نحوه مرور وب از ردیاب های آنلاین جلوگیری کنید.

کوکی های مرورگر خود را به طور منظم پاک کنید

همه مرورگرهای وب به شما اجازه می دهند کوکی های خود را حذف کنید. این امر از ردیابی آنلاین زیاد جلوگیری می کند. البته حذف کوکی ها همیشه آسان نیست زیرا همانطور که گفته شد بسیاری از وب سایت ها از این ابزار برای ورود کاربران به حساب های خود استفاده می کنند و پس از حذف باید دوباره وارد حساب کاربری خود شوید. برای جلوگیری از این مشکل، می‌توانید تمام کوکی‌ها را به جز سایت‌هایی که در آن‌ها وارد حساب کاربری خود شده‌اید حذف کنید.

استفاده از مرورگری که برخی از کوکی ها را مسدود می کند

بسیاری از مرورگرهای امروزی تنظیماتی را ارائه می دهند که می توانید از آنها برای تعیین اینکه کدام کوکی ها در دستگاه شما ذخیره می شوند استفاده کنید. ساده ترین گزینه این است که همه کوکی های شخص ثالث را در سیستم ذخیره نکنید. این به طور خودکار کوکی های ضروری را ذخیره می کند و سایر کوکی ها را مسدود می کند. بسته به نوع مرورگر خود، ممکن است بتوانید فقط کوکی‌های وب‌سایت‌های خاصی را مجاز کنید.

از افزونه های مسدود کننده اثر انگشت مرورگر استفاده کنید

اثر انگشت مرورگر یکی از اطلاعاتی است که ردیاب های آنلاین می توانند برای تشخیص کاربران از یکدیگر استفاده کنند. در حال حاضر افزونه های زیادی برای جلوگیری از دسترسی سایت ها و پلتفرم های تبلیغاتی به اثر انگشت مرورگر طراحی شده اند. یکی از این افزونه ها Privacy Badger است که می توانید آن را در اکثر مرورگرهای وب نصب کنید.

آیا VPN از ردیابی آنلاین جلوگیری می کند؟

بسیاری از افراد برای ناشناس ماندن در اینترنت از VPN استفاده می کنند، اما باید بدانید که این ابزار نمی تواند از ردیابی آنلاین شما جلوگیری کند.