چرا حیوانات غول پیکر ماقبل تاریخ کوچکتر شدند؟


اگرچه دلایل اساسی برای اندازه بدن حیوانات وجود دارد، اما هنوز مقداری انعطاف پذیری وجود دارد. یک حیوان ممکن است بزرگتر یا کوچکتر از حیوان دیگری از همان گونه باشد که چندین کیلومتر دورتر است. این پدیده گاهی اوقات به عنوان قانون جزیره (قانون فاستر) توصیف می شود که در آن حیوانات بزرگ در جزایر کوچکتر و حیوانات کوچکتر بزرگتر می شوند.

ممکن است حیوانات کوچکتر، معمولاً در زنجیره غذایی پایین تر، در غیاب شکارچیان معمولی خود در جزایر آزاد باشند و نسبت به همتایان خود در سرزمین اصلی بزرگتر شوند. از طرفی حیوانات بزرگتر به دلیل کمبود منابع غذایی کوچکتر می شوند.

شبه جزیره گارگانو، خاری در پشت چکمه ایتالیا در نقشه، چندین نمونه را در پرونده فسیلی خود ارائه می دهد. از اواخر میوسن تا اوایل پلیوسن (حدود 3.5 میلیون سال پیش)، زمانی که سطح دریای مدیترانه بالاتر بود، گارگانو از سرزمین اصلی ایتالیا جدا بود و جزیره مملو از موجودات غول پیکر بود.

جوجه تیغی های گارگانو بزرگتر از همتایان خود در سرزمین اصلی بودند. گونه ای از جوجه تیغی به نام Deinogalerix koenigswaldi جمجمه ای به طول 20 سانتی متر داشت. همچنین، همسترهای غول پیکر (هاتومی گارگانتواسمورهای بزرگ (Paralutra Garganensis) و جغدهای غول پیکر (تایتو غول پیکر) وجود داشتند که از بزرگترین گونه های امروزی بزرگتر بودند.

مرد فلورسی نیز احتمالاً نمونه ای از کوتولگی جزیره ای بود. نمونه ای از این گونه که به دلیل جثه کوچکش هابیت نامیده می شود، اولین نمونه فلورسیایی است که در جزیره فلورس اندونزی کشف شد و تصور می شود 95000 سال قدمت داشته باشد.

یکی از نظریه هایی که وجود دارد این است که فلورسی من یکی از فرزندان کوتاه قد مرد خردمند یا شاید مرد کوتوله بلند قد بوده است. در حالی که منشا مرد فلورسی ناشناخته است، به نظر می رسد که این انسان های کوچک هزاران سال به تنهایی در این جزیره زندگی می کردند.

اما شواهد قاعده جزیره قوی و منسجم نیست (زیست‌شناس که اولین بار آن را پیشنهاد کرد فقط گفت که موارد منطبق با این قاعده بیشتر از موارد استثنا هستند، اما نه اینکه این قاعده همیشه سازگار است).

البته، ممکن است انعطاف‌پذیری بیشتری در اندازه‌ای که حیوانات می‌توانند به آن دست یابند، بیش از آنچه ما فکر می‌کنیم وجود داشته باشد.

انسان ها را در نظر بگیرید. در هلند که قد بلندترین افراد را دارد، میانگین قد مردان به 184 سانتی‌متر و زنان به 170 سانتی‌متر می‌رسد، در حالی که در تیمور شرقی که کوتاه‌ترین افراد را دارد، میانگین قد مردان 160 سانتی‌متر و میانگین قد زنان برابر است. 153 سانتی متر.

رژیم غذایی و محیط نقش مهمی در افزایش قد 20 سانتی متری هلندی ها در دو قرن گذشته داشته است، اما انتخاب جنسی نیز نقش مهمی دارد. در هلند قد بلند جذابیت بیشتری دارد و به همین دلیل هلندی ها مدام قد بلندتر می شوند.

اقوام کوتاه قد ما، فلورسی ها، که 106 سانتی متر قد داشتند، ممکن است نتیجه قانون جزیره بوده باشند، شاید به دلیل اینکه غذای کمتری برای خوردن وجود داشت کوتاه قد بودند، یا شاید کوتاه قد بودند زیرا کوتاهی را جذاب می دانستند. بود. یا شاید هر دو یا شاید هیچ کدام.

اگرچه انعطاف پذیری در میزان بزرگ شدن انسان وجود دارد، اما باید سپاسگزار باشیم که زیست شناسی و فیزیک اندازه موجودات را کنترل می کنند. اگر اینطور نبود، ممکن بود با جهانی پر از هرج و مرج روبرو شویم.