چرا حذف دکمه های فیزیکی آیفون 15 تصمیم خوبی نیست؟


حتی اگر موضوع تجربه کاربری را کنار بگذاریم، نمی توانیم مشکلاتی را که ممکن است برای دستگاه پیش بیاید نادیده بگیریم. اکثر کاربران از دکمه های کناری برای روشن و خاموش کردن گوشی هوشمند خود استفاده می کنند. حال فرض می کنیم که موتور taptic آیفون مشکل دارد و باید دستگاه را ریستارت کنید. چگونه این کار را با دکمه های لمسی یکپارچه که اکنون به درستی کار نمی کنند انجام می دهید؟ بله، هنگام راه اندازی مجدد آیفون نیز می توان از دستیار صوتی استفاده کرد، اما افراد زیادی از این روش اطلاع ندارند.

در این مقاله قصد نداریم آیفون را به خاطر نوآوری در طراحی مقصر بدانیم، اما دلیل اینکه شرکت ها به سمت حذف دکمه های فیزیکی رفته اند چیست؟ به عنوان مثال، تسلا دکمه های فیزیکی روی داشبورد ندارد. زیرا همه چیز روی صفحه نمایش لمسی است.

اگر بخواهیم سری به دنیای خودروها بزنیم و ببینیم حذف دکمه های فیزیکی چه تجربه ای برای رانندگان ایجاد کرده است به نتایج جالبی می رسیم.

چندی پیش، نتایج یک گروه تحقیقاتی سوئدی نشان داد که حذف همه دکمه ها به نفع صفحه نمایش های لمسی بزرگ، تجربه کاربری ناخوشایندی را برای رانندگان ایجاد می کند. در این تست 11 وسیله نقلیه مدرن حضور داشتند که برای انجام کارهایی مانند تغییر موسیقی و اعمال تنظیمات هنگام رانندگی با سرعت 110 کیلومتر در ساعت مورد بررسی قرار گرفتند.

حذف دکمه های فیزیکی و تغییر طراحی قاب های محافظ

قاب های گوشی را می توان یکی دیگر از دغدغه های حذف دکمه های فیزیکی دانست. بسیاری از کیس های موجود در بازار دارای روکش دکمه های تنظیم صدا و پاور هستند. اگر اپل تصمیم بگیرد دکمه‌های لمسی را در دستگاه خود قرار دهد، قاب‌های دستگاه باید در آن قسمت‌ها بریدگی داشته باشند و بنابراین به اندازه کافی محافظت نمی‌شوند.