چرا اپل مانند دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری اخراج گسترده‌ای نداشت؟


برخلاف الگوی اخیر غول های فناوری که کارگران را به صورت دسته جمعی اخراج می کنند، ظاهرا اپل توانسته است روند را کاهش دهد و بیشتر کارمندان خود را حفظ کند. با این حال، گزارشی ادعا می کند که شرکت مستقر در کالیفرنیا نمی تواند این رویکرد را حفظ کند و از چشم انداز جهانی مصون نیست و ممکن است در سال 2023 اقدامات ریاضتی را اجرا کند.

اخراج های دسته جمعی ابتدا با متا آغاز شد که طی آن 11000 نفر اخراج شدند و به دنبال آن مایکروسافت نیز اعلام کرد که با کاهش حجم بخش های مختلف از جمله واحد بازی، 10000 نفر را اخراج خواهد کرد. آمازون نیز از این قاعده مستثنی نبود و اعلام کرد که 18000 شغل را کاهش می دهد و گوگل آخرین شرکتی است که 12000 شغل را کاهش داده است.

در تمام این هرج و مرج، اپل راه دیگری را در پیش گرفته است و تلاش می کند این دوره را بدون آسیب سپری کند، اگرچه سازنده آیفون گزارش داد که مجبور به اخراج کارگران فصلی شده است.

به گزارش wccftech، اپل رویکرد متعادل و غیر تهاجمی برای استخدام دارد و بر اساس آمار منتشر شده در اپل اینسایدر، این غول فناوری تعداد نیروی کار خود را در بازه زمانی سه ساله از سپتامبر 2019 (شهریور 2019) به افزایش خواهد داد. سپتامبر 2022 (سپتامبر 1401). .) تنها 20 درصد افزایش یافته و نیروی کار تمام وقت آن را به 164000 نفر رسانده است. در مقابل، متا، آمازون، مایکروسافت و گوگل کارمندان چپ‌گرا را استخدام کرده‌اند تا جایی که نیروی کار خود را تا 94 درصد در بازه زمانی مشابه اپل افزایش داده‌اند.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که اپل اصول تجاری محکمی دارد و همسویی آن با سرعت آهسته استخدام، این توانایی را به آن می دهد تا از اخراج دسته جمعی جلوگیری کند. با این حال، کوپرتینویی‌ها نمی‌توانند برای مدت طولانی از رکود اقتصادی مصون بمانند و ممکن است در نهایت مجبور شوند برای محدود کردن هزینه‌های غیربهینه به اقدامات شدید متوسل شوند.

به عنوان مثال، در سال 2022، گزارش شد که تیم کوک، مدیر عامل اپل، امسال به شیوه ای بسیار “کامل” استخدام خواهد کرد و تنها استعدادهایی را جذب می کند که بیشترین ارزش را برای شرکت به ارمغان می آورند. از سوی دیگر گزارشی نشان می دهد که مدیر عامل اپل حقوق خود را میلیون ها دلار کاهش می دهد تا بتواند بخشی از فشار اقتصادی را در سال آینده مدیریت ذهنی و عملی کند.

بنابراین، ممکن است اپل مجبور شود تغییراتی ایجاد کند یا مزایای کارکنان را کاهش دهد تا ذخایر نقدی خود را سالم نگه دارد. به عنوان مثال، شرکت باید ارائه وعده غذایی رایگان به کارکنان در منطقه کمپ شرکت را لغو کند که دقیقاً برخلاف رویکرد شرکت های متا و گوگل خواهد بود. اگرچه چنین تصمیمی احتمالاً بازخورد مثبتی نخواهد داشت. اما همچنان به عنوان یکی از راه های جلوگیری از تخلیه بی مورد وجه نقد محسوب می شود.

نظر شما از کاربران تیرازیس فایل در مورد روش مدیریت استخدام اپل چیست؟