چت ربات هوشمند ChatGPT بینگ را به رقیب جدی تری برای گوگل تبدیل می کند


به گزارش Verge به نقل از مجله اطلاعات، مایکروسافت قصد دارد نسخه جدیدی از موتور جستجوی Bing را با چت بات ChatGPT در دسترس قرار دهد. گفته می شود این نسخه جدید قبل از پایان مارس 2023 (مارس 1401 و آوریل 1402) وارد بازار خواهد شد. موتور جستجوی بینگ به لطف ChatGPT می تواند رقیب قوی تری برای گوگل باشد.

ChatGPT نوعی چت بات است که در هفته های اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده است. این چت بات که توسط OpenAI توسعه یافته است، هوش بالایی دارد و تقریباً به هر سؤالی که شما بپرسید پاسخ می دهد. پاسخ‌های ChatGPT اغلب بسیار دقیق هستند، و این باعث شده است که تعدادی از دانشجویان در آمریکا از این ربات چت برای نوشتن مقاله استفاده کنند.

موتور جستجوی بینگ مایکروسافت می‌تواند پاسخ‌های واقعی‌تری به سؤالاتی که کاربران از طریق ChatGPT می‌پرسند ارائه دهد. در حال حاضر، بینگ و گوگل به دنبال یافتن مقالات وب برای پاسخ به سوالات هستند. البته گوگل پنل های ویژه ای برای افراد، مکان ها و سازمان های معروف دارد که اطلاعات زیادی را در مدت زمان کوتاهی ارائه می کنند. بینگ چنین ابزاری ندارد.

مایکروسافت بینگ ممکن است نمودار دانش گوگل را از طریق ChatGPT به چالش بکشد. بر اساس بازخورد کاربران و جستجوهای وب، نمودار دانش گوگل پاسخ سوالات را بلافاصله به کاربر نمایش می دهد. اگر مایکروسافت بخواهد می‌تواند از ChatGPT به روش‌های متنوع‌تری استفاده کند.

چت بات ها دقیقاً ابزار جدیدی نیستند، اما هیچ کدام به اندازه ChatGPT محبوب نشده اند. دلیل اصلی این است که بیشتر چت‌بات‌های قبلی رابط کاربری پیچیده‌ای داشتند و اغلب برای توسعه‌دهندگان ارائه می‌شدند، اما کار با ChatGPT بسیار ساده است و هر کسی می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. ChatGPT به شما امکان می دهد شعر بنویسید، مقالات آکادمیک، کد و موارد دیگر را تهیه کنید. ChatGPT بر اساس یک مدل زبان عظیم به نام GPT-3.5 است که سال گذشته در دسترس قرار گرفت. در حالی که ChatGPT یک ابزار نوآورانه است، دارای نقص های جدی مانند تعصبات نژادی و ارائه نادرست اطلاعات به عنوان اطلاعات دقیق است.

مقالات مرتبط

مدیر عامل OpenAI قبلاً صراحتاً اعلام کرده بود که تکیه بر ChatGPT برای کارهای مهم “در حال حاضر اشتباه است”. اینکه چگونه مایکروسافت قصد دارد ChatGPT را به Bing اضافه کند یک سوال بزرگ است. ردموندی احتمالاً این کار را به صورت آزمایشی انجام می دهد تا با بازخورد کاربران، بهبودهایی را در سیستم پیاده سازی کند.

علیرغم مزایای منحصربفرد ChatGPT، گوگل گفته است که به این زودی رقیبی را در دسترس قرار نخواهد داد زیرا نگران است که نادرستی چت بات به اعتبار آن آسیب برساند. سال‌هاست که گوگل از مدل‌های زبانی هوش مصنوعی برای بهبود عملکرد موتور جستجوی خود استفاده می‌کند.