چالش های مهاجرت کاری به کانادا


یکی از بزرگترین چالش های مهاجرت به کانادا، یافتن شغل مناسبی است که با توانایی ها، تجربیات و مهارت های فرد مطابقت داشته باشد. کانادا همیشه به نیروی کار ماهر و با تجربه نیاز دارد و اگر فرد تمام شرایط لازم را داشته باشد به سرعت وارد بازار کار می شود.

مسائل و مشکلات مهاجرت کاری به کانادا

با این حال، مهاجرت کاری به کانادا شامل مسائل مختلفی است که گاهی اوقات چالش برانگیز است و باعث ناامیدی و ناامیدی مهاجران می شود. یکی از چالش های مهاجرت کاری به کانادا، طولانی بودن پروسه صدور ویزای کار کانادا است که تنها بخشی از این مسیر پر پیچ و خم است.

به همین دلیل بهتر است مهاجران قبل از هر اقدامی با این چالش ها آشنا شوند و با دید بهتری برای کار در کانادا آماده شوند در غیر این صورت شرایط سختی را در کانادا تجربه خواهند کرد.

مانعی به نام مهارت های زبانی

یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه یکی از چالش های مهاجرت به کانادا است که معمولا از نظر اکثر افراد فرآیندی زمان بر و خسته کننده است. به طور کلی، مهاجران برای یافتن کار در کانادا باید بتوانند از زبان مقصد برای برقراری ارتباط با کارفرما استفاده کنند. مهاجران کانادایی باید موفق به کسب نمره قبولی در آزمون آیلتس یا تافل شوند و بر مهمترین مانع مهاجرت به کانادا غلبه کنند.

شغل مناسب را پیدا کنید

چالش پیدا کردن شغل مناسب

اکثر مردم به کانادا به عنوان یک مدینه فاضله نگاه می کنند، اما وقتی با دقت بیشتری به موضوع مهاجرت کاری به کانادا نگاه می کنند، متوجه می شوند که اگر تجربه و تخصص لازم را داشته باشند، می توانند در کانادا کار کنند.

اگرچه کانادا کشوری با فرصت های شغلی عالی است، اما نیروی کار ماهر کمی در این کشور وجود دارد. بنابراین موفق ترین مهاجران کسانی هستند که تخصص لازم برای پیوستن به بازار کار کانادا را داشته باشند.

یخبندان و هوای سرد کانادا

کانادا در نزدیکی قطب شمال و اقیانوس منجمد شمالی واقع شده است، بنابراین شرایط آب و هوایی آن با اکثر کشورهای جهان متفاوت است. در کنار چالش های مهاجرت کاری به کانادا باید شرایط آب و هوایی این کشور را نیز در نظر گرفت زیرا گاهی ارتفاع برف به بیش از یک متر می رسد. در چنین شرایطی امکان خروج از خانه وجود ندارد و برخی از مهاجران احساس می کنند در زندانی زیبا به نام کانادا گرفتار شده اند.

پیدا کردن خانه در کانادا

هزینه های شگفت انگیز اجاره خانه در کانادا

یافتن یک اقامتگاه مناسب که دسترسی خوبی به فروشگاه های مختلف و سیستم حمل و نقل داشته باشد از دیگر چالش های کار در کانادا است. روزهای اول مهاجرت به کانادا، نداشتن شغل و مشکلات خانه یابی از جمله مواردی است که هیچ مهاجری هرگز فراموش نخواهد کرد.

فرصت های زیادی برای اجاره خانه در سراسر کانادا وجود دارد، اما هزینه های بالای اجاره یا شرایط نامناسب، اسکان خانواده های خود را برای مهاجران چالش برانگیز می کند.

سیستم آموزشی و خدمات اجتماعی متفاوت

افرادی که از طریق ویزای کار کانادا وارد این کشور می شوند از خدمات آموزشی، پزشکی و اجتماعی رایگان بهره مند خواهند شد. در برخی موارد، اگر افرادی برای مهاجرت به استان خاصی اقدام کنند اما پس از مدتی به استان دیگری نقل مکان کنند، ممکن است دسترسی آنها به خدمات بهداشتی و آموزشی محدود شود زیرا استان های مختلف کانادا قوانین خاصی دارند.

غیبت و دوری از خانواده

غربت و غم

بدون شک یکی از بزرگترین چالش های کار در کانادا یا هر کشور دیگری دوری از خانواده و اقوام است. اگرچه اینترنت و شبکه های اجتماعی مرزهای فیزیکی را جابجا کرده است و می توانید در کسری از ثانیه با عزیزان خود در نقاط مختلف دنیا تماس تصویری برقرار کنید، اما گاهی دلتنگی و دلتنگی مهاجران را با مشکلات بیشتری مواجه می کند. معمولاً یک سال طول می کشد تا افراد با دوری از خانواده و دلتنگی کنار بیایند.

فرهنگ متنوع و جامعه چند ملیتی

کانادا شرایط منحصر به فردی دارد و حضور اقوام مختلف کشوری چند فرهنگی را به وجود آورده است. نداشتن اطلاعات کافی در مورد هنجارهای اجتماعی، ارزش های فرهنگی جامعه و دیدگاه های مردم این کشور بر تعداد چالش های مهاجرت کاری به کانادا افزوده است، در نتیجه مهاجران نمی توانند به خوبی با جامعه فرهنگی ادغام شوند. این کشور

به عنوان یک کشور توسعه یافته، کانادا برای مذاهب و گروه های قومی مختلف ارزش قائل است. البته جامعه پویا و انعطاف پذیر کانادا نیز از تبعیض نژادی در امان نمانده و زندگی مهاجران را به چالش می کشد. از طرفی افراد قبل از مهاجرت به کانادا باید قوانین این کشور را مطالعه کرده و با حقوق خود آشنا شوند. با توجه به تفاوت های فرهنگی دو کشور کانادا و ایران، احتمالا برخی از این قوانین باعث شگفتی مهاجران خواهد شد.

طولانی شدن روند مهاجرت کاری به کانادا

کانادا بر اساس سیستم امتیازدهی منحصربه‌فرد خود، کارگران ماهر را جذب می‌کند، بنابراین هر چه یک فرد امتیاز بیشتری کسب کند، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار کانادا دارد.

پایین بودن امتیاز متقاضیان مهاجرت به کانادا یا نداشتن تجربه و مهارت کافی یکی از چالش های مهاجرت به کانادا است که ممکن است مخاطب را از ادامه مسیر پرتلاطم مهاجرت باز دارد. به همین دلیل مردم باید آمادگی داشته باشند که روند بررسی درخواست آنها طولانی شود.

یک مهاجرت لذت بخش با کاهش چالش های مهاجرت کاری به کانادا

چالش های مهاجرت کاری به کانادا به موارد ذکر شده در بالا محدود نمی شود و مهاجران ممکن است با مسائل دیگری مانند دسترسی محدود به خدمات اجتماعی مواجه شوند.

هرچه افراد آمادگی بیشتری برای مهاجرت به کانادا داشته باشند، با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد و ادغام آنها در جامعه چند فرهنگی کانادا آسانتر خواهد بود. صبر و حوصله یکی از ضروریات قدم گذاشتن در مسیر پر فراز و نشیب مهاجرت به کانادا است که آینده ای درخشان و موفق را به شما نوید می دهد.

اگر قصد مهاجرت به این کشور مهاجرپذیر را دارید و برای دریافت ویزای کار کانادا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با مشاورین نخبگان موسسه مهاجرتی ایلیا تماس بگیرید. این مرکز با داشتن تیمی حرفه ای از صفر تا صد مهاجرت به کانادا در کنار متقاضیان خود می ایستد.

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.