پیکسل 7 از نسخه جدید استاندارد 5G پشتیبانی نمی کند


اخیرا گزارش هایی مبنی بر عدم پشتیبانی از گوشی پرچمدار گوگل یعنی پیکسل 7 از آخرین استاندارد 5G منتشر شده است که موجی از ناامیدی بسیاری از طرفداران پیکسل را به همراه داشته است. البته این مورد احتمالاً شکست بزرگی نیست زیرا می توان شاهد اضافه شدن سازگاری گوشی مذکور با استاندارد جدید 5G در اندروید 14 بود.

3GPP مسئول توسعه استانداردهای پهنای باند تلفن همراه است و اکنون بر روی 5G تمرکز دارد. استانداردهای این فناوری به عنوان نسخه های جدید ارائه شده است و Google Pixel 7 اکنون از نسخه 15 استاندارد 3GPP استفاده می کند که قدیمی تر از سایر تلفن های 5G موجود در بازار است. طبق گفته GizmoChina، نسخه 15 اولین استاندارد 5G بود که در ژوئن 2018 معرفی شد. پس از آن در جولای 2020 شاهد عرضه نسخه 16 بودیم و کوالکام نیز با عرضه مودم های اسنپدراگون X65 و X70 در سال 2021 از آن پشتیبانی کرد و هفدهمین نسخه استاندارد مذکور نیز در ژوئن 2022 معرفی شد.

طبق اعلام کوالکام، نسخه 16 استاندارد 5G شامل بهبودهایی در اجزای اصلی سیستم از جمله پوشش، ظرفیت، تأخیر، قدرت، تحرک، قابلیت اطمینان، سهولت استقرار و موارد دیگر است. با این حال، خبرهای خوبی برای علاقه مندان به پیکسل وجود دارد. بر اساس برخی شایعات، گوگل احتمالاً پشتیبانی از نسخه های جدید استاندارد 5G را با اندروید 14 به پیکسل 7 اضافه خواهد کرد. بنابراین دارندگان گوشی مذکور می توانند مانند کاربران سایر رده بالا از حداکثر سرعت شبکه های 5G بهره مند شوند. پرچمداران موجود در بازار

به گفته گوگل، نسخه 16 استاندارد 3GPP در اندروید U پشتیبانی می شود، طبق برخی گزارش ها، پیکسل 7 نیز در پاییز به نسخه 16 این استاندارد آپدیت می شود. اضافه شدن پشتیبانی از نسخه های جدید استاندارد 5G با آپدیت اندروید 14 موضوع بسیار جالبی است که علاقه مندان به گوشی های پیکسل در ماه های آینده آن را دنبال خواهند کرد.