پیش بینی کاهش 15 درصدی درآمد بزرگترین سازنده تراشه جهان در سه ماهه اول 2023


به گزارش دیجیتال تایمز، شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) قرار نیست سال آینده را با افزایش درآمد آغاز کند. TSMC فردا مراسم افتتاحیه جدیدترین کارخانه خود را در تایوان برگزار خواهد کرد. برگزاری این مراسم در تاریخ TSMC نادر است. منابع آگاه می گویند این مراسم نتیجه انتقاداتی است که در هفته های اخیر به دلیل افتتاح کارخانه در آمریکا به TSMC وارد شده است. بزرگترین شرکت تایوان چند هفته پیش مراسمی با حضور رئیس جمهور آمریکا برگزار کرد.

با گذشت دو سال از شروع همه گیری ویروس کرونا، وضعیت صنایع مختلف به تدریج به حالت عادی بازگشت. با این حال، سال 2022 سال سختی برای صنعت نیمه هادی بود. به دلیل بی ثباتی اقتصادی و قیمت ها بسیار افزایش یافت. در نتیجه همه گیری ویروس کرونا، فروش بسیاری از ابزارها افزایش یافت. اما در سال 2022، شرکت هایی مانند اینتل، انویدیا و AMD شگفت زده شدند. زیرا میزان افت تقاضا برای محصولات خود را به درستی پیش بینی نکرده بودند.

مقالات مرتبط

به گزارش دیجیاتو و به نقل از منابع آگاه، درآمد TSMC در سه ماهه اول سال 2023 15 درصد کاهش خواهد یافت. در جلسه مالی اخیر این شرکت، مدیرعامل TSMC به صراحت گفت که روند رشد شرکت در سه ماهه اول سال 2023 کاهش خواهد یافت.

DigiTimes می گوید TSMC استفاده از تجهیزات تولید تراشه های 6 و 7 نانومتری را تا 50 درصد در سال آینده کاهش خواهد داد. شرکت هایی مانند AMD بسیار به این لیتوگرافی ها وابسته هستند. لیتوگرافی 5 نانومتری TSMC نیز در سال 2023 تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.