پیش بینی هیجان انگیز پدر تلفن همراه: شارژ گوشی های هوشمند با بدن انسان


مخترع 94 ساله تلفن همراه می گوید که از پیشرفت و پیشرفت طراحی تلفن همراه در دهه های اخیر شگفت زده شده است. او می‌گوید ما هنوز به بهترین روزهای صنعت فناوری در زمینه‌هایی مانند آموزش و مراقبت‌های بهداشتی نرسیده‌ایم. کوپر آینده ای را متصور است که در آن تلفن های همراه می توانند از طریق بدن انسان شارژ شوند.

در سال 1973، کوپر اولین تماس عمومی خود را از طریق یک تلفن قابل حمل در خیابانی در شهر نیویورک انجام داد. این تماس از طریق یک دستگاه آزمایشی که موتورولا تنها پنج ماه روی آن کار کرده بود، انجام شد. “تنها چیزی که نگرانش بودم این بود که آیا این دستگاه کار می کند؟” کوپر می گوید. بالاخره تلفن کار کرد.”

تماس نمادین کوپر در سال 1973 آغاز انقلاب تلفن همراه بود. کوپر با یادآوری آن روز مهم، اظهارات جالبی را بیان کرد: ما نمی دانستیم که این یک لحظه تاریخی خواهد بود. کوپر بیشتر دهه بعد را صرف عرضه مدل تلفن همراه تجاری خود کرد.

کوپر می‌گوید که در حالی که هیجان‌زده است، درباره طراحی گوشی‌های هوشمند امروزی «دیوانه» نیست. وسایلی که عملا ظرفی از پلاستیک، فلز و شیشه هستند. به گفته کوپر، فاز بعدی تلفن های همراه تغییرات زیادی را در تکامل خود شاهد خواهد بود تا بتوان آنها را “در بدن” توزیع کرد، شاید به عنوان حسگرهایی که “به طور مداوم سلامت بدن را زیر نظر دارند.”