پلی استیشن 5 پرو با خنک کننده مایع و سخت افزار قدرتمندتر احتمالاً در ماه آوریل معرفی می شود


چند ماهی است که شاهد شایعاتی در مورد کنسول پلی استیشن 5 پرو سونی هستیم و این در حالی است که بیش از دو سال از عرضه پلی استیشن 5 می گذرد. ​​اگر غول فناوری ژاپنی بخواهد چرخه معرفی را تکرار کند. کنسول های بازی خود احتمالا در حال حاضر مشغول کار بر روی مدل جدیدی از این محصول است و به همین دلیل انتظار می رود در ماه های آینده شاهد معرفی پلی استیشن 5 پرو باشیم.

به گزارش Gizmochina، سونی قصد دارد پلی استیشن 5 پرو را در نیمه اول سال 2023 عرضه کند. این برند به طور رسمی چیزی در مورد کنسول بعدی خود ذکر نکرده است. البته گفته می شود که این شرکت قصد دارد در فروردین ماه سال جاری مدل جدید پلی استیشن را معرفی کند. این بدان معناست که پلی استیشن 5 پرو دقیقا دو سال و نیم پس از معرفی پلی استیشن 5 وارد بازار خواهد شد.

منبع این خبر همچنین تاکید می کند که کنسول بازی بعدی سونی پلی استیشن 5 پرو نام خواهد داشت و نه پلی استیشن 5 اسلیم. این در حالی است که در برخی گزارش های قبلی به عرضه مدل بعدی کنسول بازی سونی با نام اسلیم اشاره شده بود. بنابراین، انتظار می رود مدل پلی استیشن 5 پرو با سخت افزار بهبود یافته عملکرد بهتری ارائه دهد. شایعات حاکی از آن است که کنسول مذکور از تراشه جدید APU ساخت AMD استفاده خواهد کرد و حتی تغییرات جزئی در طراحی آن اعمال خواهد شد.

طبق گزارشات اخیر سونی قصد دارد از سیستم خنک کننده مایع در پلی استیشن 5 پرو استفاده کند و این بدان معناست که کنسول مورد نظر به جای استفاده از مکانیزم خنک کننده فلز مایع موجود در پلی استیشن 5 با آب خنک می شود. جالب دیگر نکته این است که غول فناوری ژاپنی می تواند از سیستم خنک کننده مایع در کنسول بازی بعدی خود استفاده کند و به بحث های اخیر در مورد مشکلات و خرابی های راه حل خنک کننده پلی استیشن 5 پایان دهد.