پلی استیشن احتمالا به دنبال استفاده از NFT و بلاک چین در بازی های خود است


طبق گزارشی از Video Game Chronicle، پتنت جدید سونی با عنوان Tracking Unique Digital In-Game Assets Using Tokens on Distributed Ledger سال گذشته به ثبت رسید و پنجشنبه گذشته منتشر شد.

ثبت اختراع جدید سونی به جزئیات سیستمی می‌پردازد که می‌توان از آن برای ردیابی ایجاد، استفاده، تغییر یا انتقال دارایی‌های دیجیتال در کنسول پلی‌استیشن استفاده کرد. این پتنت همچنین به دارایی‌های مبتنی بر گیم‌پلی یک بازی خاص اشاره دارد که سیستم‌ها و فن‌آوری‌هایی را برای احراز هویت NFT‌های تولید شده توسط بازیکن نشان می‌دهد، از جمله دارایی‌های مبتنی بر شخصیت‌های خاص، لباس‌ها، آیتم‌های درون بازی، و حتی لحظات گیم‌پلی مانند صحنه‌های برش، تصاویر، و کلیپ های صوتی استفاده می شود گیمرها حتی می توانند دارایی های بازی دیجیتال را بخرند، بفروشند یا اجاره کنند.

مقاله مرتبط:

به گفته DigitalTrends، تکنیک‌ها و فن‌آوری‌های توصیف‌شده در اینجا، قابلیت‌های دارایی‌های دیجیتال مرتبط با بازی‌های ویدیویی و سیستم‌هایی را که با تبدیل این دارایی‌ها به توکن‌های غیرقابل تعویض، ایجاد و مدیریت می‌کنند، گسترش می‌دهند. ردیابی تاریخچه دارایی های دیجیتال می تواند شامل ردیابی زمان، چگونگی و اطلاعات مربوط به سازنده، استفاده، تغییرات، اجاره، فروش، خرید، مجوزها و مبادلات موارد مشابه باشد.

ما هنوز نمی دانیم که آیا سونی واقعاً قصد دارد ایده استفاده از فناوری NFT و بلاک چین را در بازی های پلی استیشن پیاده کند، زیرا همه پتنت ها همیشه به محصولات واقعی ترجمه نمی شوند. با این حال، سوابق نشان می دهد که سونی این ایده را به صورت تجربی در نظر گرفته است.